Kategorie
Poznaj produkty
-
DEUTZ - szyba drzwiowa z nadrukiem
2011-12-13 -
PLONVIT BOROSULF (nawóz borowy )
2012-01-15 -
DEUTZ - szyba drzwiowa z nadrukiem
2011-12-13 -
Mulczery profesjonalne ORSI VM Telescopic
2015-03-12 -
GIĘCIE
2016-05-05
UOKiK zbada ceny rzepaku i pszenicy
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma zamiar przyjrzeć się działalności podmiotów skupujących zboże i rzepak. Postępowanie, które wszczęto na wniosek ministra rolnictwa może jednak potrwać kilka miesięcy.
Zadaniem UOKiK będzie ustalenie, czy doszło do porozumienia pomiędzy przedsiębiorcami skupującymi rzepak i pszenicę. Postępowanie póki co ma charakter wyjaśniający i jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko komuś.
W ramach swych działań urzędnicy sprawdzą m.in. kształtowanie się cen rzepaku i pszenicy w ostatnich dniach, które porównają z danymi historycznymi.
UOKiK może zatem zwrócić się o te informacje zarówno do przedsiębiorców, jak też do związków zrzeszających rolników. Poza tym gospodarze sami magą zgłszaszać podejrzenia o możliwości złamania prawa pod adresem: dok (at)* uokik.gov.pl, i telefonem: 22 55 60 555.
* at = @
