| Autor: redakcja

w 2019 tylko 2,24% mniejsze spożycie mięs, a nie 20%

Hodowcy mięsa i branża mięsna Podaj dalej ... GUS pomylił się odnośnie spożycia mięsa na osobę w publikacji “Rolnictwo w 2019”. ... która branża się bardziej wkurzy?

w 2019 tylko 2,24% mniejsze spożycie mięs, a nie 20%
"Przyznajemy, że obserwowaliśmy dalszy rozwój jak się potoczy sprawa. Przyznajemy kunsztu RoślinnieJemy, które tak jak gospodarz.pl wspiera producentów roślinnych i branże, ale nie będziemy ocecniać praktyki ;-) Bo wierzcie Nam, że trochę zamieszania wywołaliście... ale w końcówce jeszcze ładniej się zachowaliście." W imieniu Redakcji Gospodarz.pl Damian Kozłowski

Dalej przekazujemy treść jaką otrzymaliśmy w formie noty prasowej - 14.08.2020 RoślinnieJemy

" ...kilka dni temu przekazaliśmy Państwu informacje odnośnie przeciętnego spadku spożycia mięsa na osobę oparte o publikację "Rolnictwo w 2019" dostępną na stronie Głównego Urzędu Statystycznego.
 
 
W związku z wątpliwościami ze strony kilku osób co do rzetelności przedstawionych przez GUS danych, sami napisaliśmy do GUS, by uzyskać pełne informacje o liczbach przedstawionych w publikacji "Rolnictwo w 2019”. Dziś udało nam się uzyskać odpowiedź od GUS. Dane odnośnie spożycia mięsa na osobę w publikacji “Rolnictwo w 2019” zostały przedstawione błędnie. Spożycie mięsa na osobę w 2018 roku wyniosło nie 76,9 kg, a 62,4 kg, co dalej oznacza spadek spożycia mięsa o 2,24%, a nie o 20% jak wynika z danych cytowanych bezpośrednio ze wspomnianego raportu.
 
 
To mniejszy krok w stronę bardziej roślinnej przyszłości, ale wciąż się cieszymy i wierzymy, że w kolejnych latach spożycie mięsa będzie dalej spadać. Ilość emocji i reakcji jakie wzbudziła przekazana przez nas informacja pokazuje, jak dla wielu osób ważna jest ta przyszłość, w której produktów odzwierzęcych na naszych talerzach jest po prostu mniej.
 
 
Zależy nam na dobrych relacjach, dlatego od razu dzielimy się informacjami, które otrzymaliśmy od GUS. Jak się okazuje, nawet dane ze źródła, które uważamy za rzetelne i niemalże niepodważalne wymagają szczególnej uwagi.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!