| Autor: redakcja1

W USA pszenica nie nadąża za szybkim tempem zasiewów kukurydzy i soi

Według raportu Crop Progress w ciągu tygodnia areał zasianej kukurydzy wzrósł o 13%, do 80% planowanego (średnia to 71%). Zasiewy soi zwiększyły się w ciągu tygodnia z 15%, do 53% planowanego areału (średnia to 38%).

W USA pszenica nie nadąża za szybkim tempem zasiewów kukurydzy i soi
Farmerzy skupiają się na zasiewach kukurydzy i soi po fatalnych doświadczeniach sprzed roku (bezustanne deszcze i powodzie). USDA ocenia, że tej wiosny kukurydza zostanie wysiana na rekordowym obszarze 97 mln akrów. Areał soi powinien wynieść 83,5 mln akrów. Oznacza to wzrost o 8%-10%, w porównaniu z ubiegłym rokiem. 
 
Tempo zasiewów pszenicy jarej jest wolniejsze niż przed rokiem. Do niedzieli (17-05-2020) wysiano tylko 60% zaplanowanego obszaru, podczas gdy zwykle jest to 80%.
 
Kondycja pszenicy ozimej pogorszyła się nieco, ponieważ udział plantacji dobrych do doskonałych spadł w ciągu tygodnia o 1%, do 52% (rok temu było to 66%).
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!