| Autor: redakcja1

W USA tempo zasiewów kukurydzy i soi jest szybsze niż zwykle

Według wtorkowego (26.05.2020) raportu Crop Progress w ciągu tygodnia areał zasianej kukurydzy wzrósł o 8%, do 88% planowanego (średnia to 82%). Zasiewy soi zwiększyły się w ciągu tygodnia z 12%, do 65% planowanego areału (średnia to 55%).

W USA tempo zasiewów kukurydzy i soi jest szybsze niż zwykle
Farmerzy skupiają się na zasiewach kukurydzy i soi po fatalnych doświadczeniach sprzed roku (bezustanne deszcze i powodzie). USDA ocenia, że tej wiosny kukurydza zostanie wysiana na rekordowym obszarze 97 mln akrów. Areał soi powinien wynieść 83,5 mln akrów. Oznacza to wzrost o 8%-10%, w porównaniu z ubiegłym rokiem. 
 
Tempo zasiewów pszenicy jarej jest wolniejsze niż przed rokiem. Do niedzieli (24-05-2020) wysiano 81% zaplanowanego obszaru, podczas gdy zwykle jest to 90%.
 
Kondycja pszenicy ozimej poprawiła się, ponieważ udział plantacji dobrych do doskonałych wzrósł w ciągu tygodnia o 2%, do 54% (rok temu było to 61%).


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!