| Autor: redakcja1

Zasiewy kukurydzy w USA wyprzedziły już średnie tempo

W raporcie opublikowanym w poniedziałek (06.06.2022) wieczorem USDA oszacował, że obszar wysianej w USA kukurydzy sięga już 94% planu, a soi 78%, wobec średniej dla tej daty - odpowiednio: 92%-kukurydza i 79%-soja.

Zasiewy kukurydzy w USA wyprzedziły już średnie tempo
Za to lekko opóźnione są nadal siewy pszenicy jarej. Według USDA do niedzieli 5-czerwca 82% areału tej pszenicy zostało wysiane, w porównaniu do 97% średniej 5-letniej. Jest to konsekwencja nadmiernych opadów deszczu, głównie w północnej części USA i w Kanadzie, gdzie opóźnienia są też bardzo duże.

Kondycja kukurydzy na początku wegetacji jest bardzo dobra i nieco lepsza niż przed rokiem. Do dwóch najlepszych kategorii  zaliczono 73% upraw (72% rok temu).

Wskaźnik oceny kondycji pszenicy ozimej poprawił się o skromny jeden pkt. procentowy w porównaniu z poprzednim tygodniem. Nadal tylko 30% (50% przed rokiem) upraw uznano jako dobre lub doskonałe.

Na południu USA zaczęły się już zbiory pszenicy ozimej. W skali całych Stanów Zjednoczonych zebrano 5% areału pszenicy w porównaniu do 6% - średnio.


Tagi:
źródło: