| Autor: mikolaj

ARiMR zaprasza firmy do składania wniosków o świadczenie usług związanych z utylizacją padłych zwierząt gospodarskich

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza wyspecjalizowane firmy do składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej na świadczenie w 2015 roku usług związanych z utylizacją padłych zwierząt gospodarskich.

ARiMR zaprasza firmy do składania wniosków o świadczenie usług związanych z utylizacją padłych zwierząt gospodarskich

Utylizacja padłych zwierząt gospodarskich

Od 1 stycznia 2015 roku usługi związane ze zbiorem, transportem i unieszkodliwianiem padłych zwierząt gospodarskich świadczy 12 firm, które na podstawie umów z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zajmowały się tym w 2014 roku. Są to: EKO - STOK Sp. z o.o.; Elkur Franciszek Kurowski Sp. J. ; Energoutil Jan Laskowski; Jasta Sp. z o.o.; PP-H Hetman Sp. z o.o.; PPP Bacutil Sp. j.; Promarol - Plus Sp. z o.o.; Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Amba Sp. z o.o.; Saria Polska Sp. z o.o.; STRUGA S.A.; ZP-H Rakowscy sp. j.; ZR-P "FARMUTIL HS" S.A. Wraz z wejściem w życie pod koniec stycznia znowelizowanego rozporządzenia w sprawie zadań i funkcjonowania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, poszerzony został m.in. zakres dofinansowania udzielanego przez Agencję na usługi związane z utylizacją padłych zwierząt gospodarskich. W związku z tym ARiMR zaprasza wyspecjalizowane firmy, które chcą świadczyć od 1 marca takie usługi, do składania wniosków o przyznanie dofinansowania.

Wnioski można składać na dwa rodzaje pomocy. Pierwszy z nich dotyczy przyznania w 2015 r. wsparcia na dofinansowanie ponoszonych przez rolników kosztów zbioru, transportu i unieszkodliwiania padłych zwierząt gospodarskich. Chodzi tutaj o bydło, owce, kozy, świnie lub konie i taką pomoc ARiMR oferuje rolnikom od lat. Natomiast zupełnie nowym rodzajem wsparcia, będzie udzielana po raz pierwszy w 2015 r. pomocy na dofinansowanie ponoszonych przez rolników kosztów zbioru, transportu i unieszkodliwiania materiałów szczególnego ryzyka od owiec, kóz i cieląt poddanych ubojowi w gospodarstwie rolnym.

Formularze wniosków, instrukcje ich wypełnienia oraz terminy i miejsce składania znajdują się w następujących linkach:

Dofinansowanie kosztów związanych z utylizacją padłych zwierząt gospodarskich - otwórz

Dofinansowanie unieszkodliwienia odpadów poubojowych - otwórz Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!