Ceny mięsa na świecie spadły w styczniu - siódmy miesiąc z rzędu

Indeks cen mięsa FAO w styczniu wynosił średnio 109,8 punktu, co oznacza spadek o 1,5 punktu (1,4 procent) w porównaniu z grudniem. Był to siódmy z rzędu miesięczny spadek do poziomu o 1,3 punktu (1,2 procent) poniżej wartości w zeszłym roku.

Ceny mięsa na świecie spadły w styczniu - siódmy miesiąc z rzędu
Międzynarodowe notowania cen mięsa drobiowego w styczniu jeszcze bardziej spadły, czemu sprzyjał utrzymujący się ograniczony popyt światowy i duże możliwości eksportu w wiodących krajach eksportujących.

Podobnie notowania wieprzowiny nieznacznie spadły ze względu na spadek zakupów importowych przez Chiny w związku ze wzrostem krajowej produkcji wieprzowiny i obfitymi dostawami z niektórych krajów produkujących.

Światowe ceny wołowiny również nieznacznie spadły, przede wszystkim w związku z wysokimi dostawami eksportowymi z Oceanii i Ameryki Południowej. 

Z kolei międzynarodowe ceny mięsa owczego wzrosły w związku z wysokim światowym popytem na import i niższymi dostawami zwierząt rzeźnych w Oceanii, ponieważ niedawne deszcze zachęciły rolników do dłuższego przetrzymywania zwierząt.


Tagi:
źródło: