| Autor: redakcja1

Ceny żywca krajowego

W dniach 14-20 maja bieżącego roku potaniał żywiec wołowy i indyki.

Ceny żywca krajowego
W tym czasie za kilogram żywca trzody chlewnej można było otrzymać o 0,5 procenta więcej niż tydzień wcześniej, czyli 5,23 złotego. W miesięcznej relacji jest to spadek o 1 procent, a w rocznej to zwyżka o 18 procent.

Z kolei żywiec wołowy w omawianym okresie zbywano średnio za 6,19 złotego za kilogram, a zatem o 0,5 procenta mniej niż w ubiegłym tygodniu. W odniesieniu do zeszłego miesiąca to obniżka o 3 procenta, a wobec poprzedniego roku jest to więcej o 12 procent.

Cena kurcząt brojlerów aktualnie wynosi 3,84 złotego za kilogram, czyli jest ona o 0,6 procenta wyższa niż tydzień wcześniej. Jest także o 1 procent większa niż w kwietniu, a w odniesieniu do poprzedniego roku to wzrost o 9 procent.

 
Natomiast w analizowanym przedziale czasowym o 0,6 procenta potaniały indyki, które skupowano po 5,28 złotego za kilogram. W miesięcznym zestawieniu stawka ta jest niższa o 1 procent, a także o 9 procent mniejsza niż rok temu.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!