| Autor: redakcja1

Dobry stan amerykańskich upraw wymusił przecenę kontraktów na zboża i soję w Chicago

Najnowszy raport Crop Progress ukazał się już po zamknięciu poniedziałkowej sesji, stąd optymistyczne perspektywy dla tegorocznych zbiorów w USA wpłynęły na zachowanie uczestników rynku na wtorkowej sesji. Spadek notowań kukurydzy zbliżył się nawet do 2% w przypadku starego zboża, pszenica (nowy zbiór się już zaczął w USA) straciła na wartości ponad 1%. Tylko soja uchroniła się przed większą przeceną dzięki wczorajszemu zakupowi 120 tys. ton nasion przez Chiny.

Dobry stan amerykańskich upraw wymusił przecenę kontraktów na zboża i soję w Chicago
Słaby dolar, który przez ostatnie dwa tygodnie dał szansę na odbicie wycen amerykańskich kontraktów, przestaje wystarczać w obliczu sprzyjającej w USA pogody i perspektyw doskonałych zbiorów kukurydzy i soi.
 
Giełda w Paryżu:
 
Kontrakty na unijne zboża przeważnie taniały we wtorek śladem giełdy w Chicago. Pszenica była liderem spadków, a seria na nowe zbiory straciła 1,5 euro i wyceniona została na 184,5 eur/t. Tygodniowe dane eksportowe pokazały spadek konkurencyjności pszenicy unijnego pochodzenia (drogie euro).
 
Na poziomie neutralnym dzień zakończył rzepak. Termin sierpniowy wyceniony został na 378,75 eur/t, pozostając na 3-miesięcznym szczycie. Rzepakowi pomagało wczorajsze dodatnie zamknięcie notowań oleju palmowego i sojowego.
 
Chiny ponownie zakontraktowały 120 tys. ton amerykańskiej soi wczoraj.
 
Egipski GASC ogłosił międzynarodowy przetarg na zakup pszenicy z dostawą w dniach 12–22 lipca. Przypominam, że ostatni przetarg GASC wygrała pszenica ukraińska.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!