| Autor: redakcja1

Inteligentne uprawy efektem współpracy T-Mobile Polska i eAgronom

Rozwiazań w polu przybywa. Gospodarz nie musi zaglądać już tak często na pole? eAgronom specjalizujący się w tworzeniu rozwiązań wspierających pracę gospodarstw rolnych udostępnił czujniki pozwalające on-line kontrolować stan upraw, a co za tym idzie optymalizować na bieżąco produkcję roślinną.

Inteligentne uprawy efektem współpracy T-Mobile Polska i eAgronom
Czujniki działają w oparciu o technologie Narrowband-IoT od T-Mobile Polska. eAgronom jest już po aktywacji pierwszych czujników u swoich użytkowników.

Użytkownik aplikacji eAgronom wsparty czujnikiem uzyskuje stały dostęp do informacji odnośnie temperatury powietrza i gleby oraz wilgotności monitorowanego pola. Pomiar dokonuje się automatycznie co 10 minut i raz na 30 minut wyniki przesyłane, a następnie wynik przesyła się do urządzenia posiadającego program eAgronom przy wykorzystaniu technologii NB-IoT, gdzie ostateczne dane są dostarczane na urządzenie użytkownika posiadającego odpowiednią aplikację. Uzyskane w ten sposób informacje pozwalają na zaplanowanie siewu, dobranie właściwej dawki nawozów oraz optymalny termin wykonywania zabiegów nawożenia azotem czy potasem, czy lepszą pielęgnację upraw, co zdecydowanie może przełożyć się na większe plonowanie.
 
Użyte w tym celu czujniki SuperSpot Agri są absolutnie samowystarczalne, czyli nie ma potrzeby montażu infrastruktury kablowej. Montażu czujnika może dokonać sam użytkownik z uwagi na prostotę i intuicyjność urządzenia, przy czym aktywacja czujnika następuje za pomocą smartfona.
 
Przesył uzyskanych danych do chmury odbywa się przy użyciu technologii mobilnej stosowanej na obszarach, gdzie sygnał sieci GSM jest znacznie słabszy niż zazwyczaj. Poza tym sensory IoT posiadają baterie o wydłużonym czasie działania, co powala na energooszczędną, bezproblemową i dwukierunkową transmisję danych na niższych poziomach sygnału niż 2G/3G/4G.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!