| Autor: redakcja1

Kondycja amerykańskich upraw poprawia się

Poniedziałkowy raport Crop Prgress pokazał, że zbiory pszenicy ozimej w Teksasie przekroczyły połowę, a w skali całego kraju 7%.

Kondycja amerykańskich upraw poprawia się
Kondycja pszenicy ozimej w USA polepszyła się symbolicznie się w ostatnim tygodniu. 51% upraw zakwalifikowano jako dobre lub doskonałe, w porównaniu do 64% w ubiegłym roku. Zasiewy pszenicy jarej są na ukończeniu i objęły 97% areału (zwykle 96%). W przypadku odmian jarych pszenicy stan upraw poprawił się i aż 82% areału zakwalifikowano jako dobre/doskonałe.
 
Zasiewy kukurydzy się już kończą, a soi są mocno zaawansowane. Do minionej niedzieli farmerzy obsieli 97% planowanego obszaru kukurydzy i 86% soji, w porównaniu z 94% i 79% - średnia z 5-lat.
 
Kondycja obu głównych jarych upraw poprawiła w ciągu tygodnia. O 1-2% wzrósł udział plantacji zaliczonych do dwóch najlepszych kategorii. W przypadku kukurydzy jest to 75%, a dla soi 72%.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!