Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Matif: Nowe minima notowań kukurydzy i pszenicy (9.09.2014)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Kontrakty unijne zareagowały w poniedziałek spadkami na silne przeceny, jakie miały wczoraj...

Kontrakty unijne zareagowały w poniedziałek spadkami na silne przeceny, jakie miały wczoraj miejsce na giełdzie w Chicago. Mimo że przeceny były mniejsze na Matif to i tak unijne kontrakty na zboża (najbliższe serie pszenicy i kukurydzy) ustanowiły nowe wieloletnie minima.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ceny pszenicy i kukurydzy

Listopadowe serie unijnej pszenicy i kukurydzy zamknęły się w poniedziałek na poziomach 170,25 eur/t – pszenica (najniżej od lipca 2010 roku) i 147,75 eur/t – kukurydza (najniżej od maja 2010 roku). Tradycyjnie już duży wpływ na notowania kontraktów rolnych miał rynek walutowy. Kurs EUR/USD spadł w poniedziałek o 0,4% i ustanowił nowe 14-miesięczne minimum.

Umacnianie się dolara zmniejsza konkurencyjność amerykańskiego eksportu i przez to wymusza przeceny kontraktów na giełdzie w Chicago. Coraz słabsze euro ogranicza skalę przecen na giełdzie w Paryżu. Amerykańskie kontrakty (CBoT) na pszenicę, kukurydzę i soję traciły w poniedziałek zdecydowanie, z wyjątkiem będących w okresie dostawy, wrześniowych serii na soję i pszenicę.

Dobra kondycja kukurydzy w USA

Wczorajsze cotygodniowe raporty USDA pokazały, że kondycja kukurydzy w USA utrzymuje się na poziomie drugim najlepszym w historii i nie zmieniła się. Indeks Brugler500 wynosi teraz 387 pkt. Większość plantacji jest jednak lekko opóźniona w rozwoju, stąd rynek zareagował nerwowo w piątek na zapowiedź możliwych miejscowych przymrozków w tym tygodniu.

Bardzo dobra kondycja soi

Jeszcze lepiej wyglądają plantacje soi w USA, kondycja upraw, wcześniej oceniana na najlepszą w historii, poprawiła się w ostatnim tygodniu. Indeks Brugler500 zyskał punkt do 384.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (8.04.2018)

  Na rynku krajowym w pierwszym tygodniu kwietnia 2018 r. wzrosły ceny większości monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl