Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. Rzepak kontynuował wzrosty (18.10.2016)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Unijny rzepak zamknął wczorajszą sesję na poziomie 392 eur/t, zaliczając dziesiątą sesję...

Unijny rzepak zamknął wczorajszą sesję na poziomie 392 eur/t, zaliczając dziesiątą sesję wzrostową z rzędu. Notowania rzepaku były wczoraj pod wpływem drożejącej canoli, ale taniejącej soi, stąd skala wzrostu była tylko symboliczna i wyniosła 0,5 eur/t.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Notowania zbóż i oleistych

Zbiory kanadyjskiej canoli opóźniają się, windując jej ceny na giełdzie w Winnipeg, podczas gdy amerykańscy farmerzy nadrobili opóźnienia w zbiorach soi, a lawinowo rosnąca podaż tych nasion zatrzymała ostatnią falę wzrostów na giełdzie w Chicago.
 
W ocenie Andrzej Bąka z e-WGT, nadal w tyle, za normalnym tempem, pozostają żniwa kukurydziane w USA, jednak także w tym przypadku zapowiadana jest rekordowa produkcja, wspierana przez jeszcze lepszą ocenę stanu obu upraw. Ostatnie wzrosty notowań i wyższe wyceny amerykańskich kontraktów sprowokowały farmerów do sprzedaży części swojej produkcji (zabezpieczenia się przed ponownym spadkiem cen). Także część inwestorów finansowych (krótkoterminowych) zrealizowała wczoraj zyski z długich pozycji.

We wtorek, w Chicago fundusze hedgingowe były sprzedającym netto ok.: 5000 kontraktów na kukurydzę, 6000 na soję i 2000 na pszenicę.

 
Zbiory soi przekroczyły w USA półmetek, a kukurydzy się do niego zbliżają. Rosnąca lawinowo podaż ściera się z rekordowym, na początku sezonu, popytem.

Raport Crop Progress (USDA)

W poniedziałek, już po zamknięciu dziennej sesji w Chicago, USDA opublikował raport Crop Progress, pokazujący tempo i kondycję amerykańskich upraw.

 
Zbiory kukurydzy były w ostatnim tygodniu wolniejsze od oczekiwań, ale w przypadku soi doganiają średnią. Doskonały stan obu upraw polepszył się jeszcze nieco.
 
Kukurydza: Do niedzieli w USA zebrano 46% areału kukurydzy (oczekiwano wyniku 50%), średnia dla tej daty to 49%. Kondycja pozostałych do zebrania upraw polepszyła się nieco w ciągu tygodnia, do 2 najlepszych kategorii zaliczono 74% (73% tydzień wcześniej i 68% rok wcześniej) areału.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)
 • Rynek zbóż w kraju (15.04.2018)

  Na rynku krajowym w drugim tygodniu kwietnia 2018 r. ponownie zwiększyły się ceny monitorowanych zbóż. Zapraszamy do zapoznania się z cotygodniowym podsumowaniem sytuacji na krajowym i giełdowym...
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski

  W styczniu i lutym tego roku zaimportowano do Polski 151.428 ton rzepaku (w tym 62.155 ton w styczniu), głównie z Czech, Słowacji i Rumunii. Jest to wynik prawie dwukrotnie większy niż przed rokiem.
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl