Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. W Chicago mocno wzrosły notowania pszenicy (10.10.2016)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Spekulanci odkupowali w poniedziałek kontrakty na amerykańską pszenicę w obawie, że sucha...

Spekulanci odkupowali w poniedziałek kontrakty na amerykańską pszenicę w obawie, że sucha pogoda zaszkodzi przyszłorocznej produkcji.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zachętą do kupowania kontraktów na pszenicę podczas wczorajszej sesji była susza utrzymująca się na wielu obszarach zasiewów pszenicy ozimej oraz piątkowy raport CFTC, który pokazał rekordowe zaangażowanie w grę na spadki ze strony funduszy hedgingowych (pozycja krótka netto przekroczyła 150 tys. kontraktów). W Chicago najbliższa seria pszenicy zyskała w poniedziałek ponad 2%, ciągnąc za sobą także notowania kukurydzy.
 
Jak podaje Andrzej Bąk z e-WGT, wsparciem dla kukurydzy są również oczekiwania lekkiej korekty w dół amerykańskich plonów i zbiorów tego zboża w jutrzejszym raporcie USDA, chociaż nadal spodziewany jest rekord produkcji. Zdecydowane wybicie notowań zbóż nie było w stanie pomóc kontraktom na soję. Ta straciła wczoraj lekko na wartości w oczekiwaniu na jeszcze lepsze prognozy amerykańskich plonów i zbiorów, które powinien przynieść październikowy raport USDA (publikacja jutro o 18 naszego czasu).
 
Rynki zewnętrzne miały w poniedziałek mieszane oddziaływanie na analizowane kontrakty. Umocnienie dolara amerykańskiego, względem euro, było czynnikiem zachęcającym do przecen surowców. Jednak mocno drożejąca ropa tworzy prowzrostowy klimat dla kontraktów rolnych wykorzystywanych w produkcji biopaliw (np. nasiona oleiste, kukurydza).
 
Giełda w Paryżu

Unijny rzepak najdroższy od czerwca tego roku, ale kukurydza zalicza 6 miesięczne minima

W Paryżu, po kilku sesjach spadkowych, najbliższa seria pszenicy zyskała w poniedziałek na wartości 0,75 euro (+0,5%), zamykając dzień na poziomie 157,75 eur/t. Jednak kontrakt na unijną kukurydzę w tym czasie kontynuował spadki, najbliższa seria potaniała wczoraj o 0,5 euro do 158 eur/t – najniżej od kwietnia tego roku. Trwające żniwa kukurydziane oraz olbrzymia konkurencja ze strony ziarna paszowego pszenicy wywierają presję spadkową na unijne kontrakty.


Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Unijny eksport zbóż maleje
 • Unijny eksport zbóż maleje

  W tygodniu 7-13.02.2018 wyeksportowano poza UE tylko 81,9 tys. ton pszenicy miękkiej, 9,9 tys. ton mąki pszennej w ekwiwalencie ziarna, 27,9 tys. ton pszenicy durum, 116,8 tys. ton jęczmienia, 40,2...
 • Rynek produktów mleczarskich
 • Rynek produktów mleczarskich

  Do września 2017 r. utrzymywała się bardzo dobra koniunktura na globalnym rynku mleka, czego odzwierciedleniem były rekordowe ceny masła, a także wysokie ceny pełnego mleka w proszku i sera Cheddar.
 • Nowe odmiany kukurydzy w krajowym rejestrze COBORU
 • Nowe odmiany kukurydzy w krajowym rejestrze COBORU

  W połowie lutego 2018 roku w siedzibie COBORU w Słupi Wielkiej odbyło się drugie posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian kukurydzy, w kadencji 2017-2020.
 • Produkcja i handel rzepakiem i jego produktami
 • Produkcja i handel rzepakiem i jego produktami

  W listopadzie 2017 r. duże i średnie zakłady przemysłu tłuszczowego wyprodukowały 95,3 tys. ton surowego oleju rzepakowego, czyli mniej o 14,5% niż w poprzednim miesiącu i o 5,6% niż w tym...
 • Stabilizacja cen rzepaku
 • Stabilizacja cen rzepaku

  Jak szacuje Oil World, w sezonie 2017/2018 średnie ceny nasion oleistych i produktów ich przerobu na rynku europejskim będą podobne do notowanych w sezonie poprzednim.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl