Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Notowania zbóż i oleistych. W Chicago mocno wzrosły notowania pszenicy (10.10.2016)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Spekulanci odkupowali w poniedziałek kontrakty na amerykańską pszenicę w obawie, że sucha...

Spekulanci odkupowali w poniedziałek kontrakty na amerykańską pszenicę w obawie, że sucha pogoda zaszkodzi przyszłorocznej produkcji.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Zachętą do kupowania kontraktów na pszenicę podczas wczorajszej sesji była susza utrzymująca się na wielu obszarach zasiewów pszenicy ozimej oraz piątkowy raport CFTC, który pokazał rekordowe zaangażowanie w grę na spadki ze strony funduszy hedgingowych (pozycja krótka netto przekroczyła 150 tys. kontraktów). W Chicago najbliższa seria pszenicy zyskała w poniedziałek ponad 2%, ciągnąc za sobą także notowania kukurydzy.
 
Jak podaje Andrzej Bąk z e-WGT, wsparciem dla kukurydzy są również oczekiwania lekkiej korekty w dół amerykańskich plonów i zbiorów tego zboża w jutrzejszym raporcie USDA, chociaż nadal spodziewany jest rekord produkcji. Zdecydowane wybicie notowań zbóż nie było w stanie pomóc kontraktom na soję. Ta straciła wczoraj lekko na wartości w oczekiwaniu na jeszcze lepsze prognozy amerykańskich plonów i zbiorów, które powinien przynieść październikowy raport USDA (publikacja jutro o 18 naszego czasu).
 
Rynki zewnętrzne miały w poniedziałek mieszane oddziaływanie na analizowane kontrakty. Umocnienie dolara amerykańskiego, względem euro, było czynnikiem zachęcającym do przecen surowców. Jednak mocno drożejąca ropa tworzy prowzrostowy klimat dla kontraktów rolnych wykorzystywanych w produkcji biopaliw (np. nasiona oleiste, kukurydza).
 
Giełda w Paryżu

Unijny rzepak najdroższy od czerwca tego roku, ale kukurydza zalicza 6 miesięczne minima

W Paryżu, po kilku sesjach spadkowych, najbliższa seria pszenicy zyskała w poniedziałek na wartości 0,75 euro (+0,5%), zamykając dzień na poziomie 157,75 eur/t. Jednak kontrakt na unijną kukurydzę w tym czasie kontynuował spadki, najbliższa seria potaniała wczoraj o 0,5 euro do 158 eur/t – najniżej od kwietnia tego roku. Trwające żniwa kukurydziane oraz olbrzymia konkurencja ze strony ziarna paszowego pszenicy wywierają presję spadkową na unijne kontrakty.


Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski

  W styczniu i lutym tego roku zaimportowano do Polski 151.428 ton rzepaku (w tym 62.155 ton w styczniu), głównie z Czech, Słowacji i Rumunii. Jest to wynik prawie dwukrotnie większy niż przed rokiem.
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl