| Autor: redakcja1

Pogorszyła się w ostatnim tygodniu kondycja kukurydzy w USA

Poniedziałkowy raport Crop Prgress pokazał, że tempo zasiewów i zaawansowanie upraw kukurydzy i soi w USA jest szybsze niż zwykle.

Pogorszyła się w ostatnim tygodniu kondycja kukurydzy w USA
Zasiewy kukurydzy w USA już się zakończyły, a soi będą dokończone w tym tygodniu. Do 14-czerwca wzeszło 95% areału upraw kukurydzy i 81% w przypadku soi. W obu przypadkach powyżej średniej dla tej daty. Zaskoczeniem było pokazanie przez USDA, że aż o 4%, do 71%, spadł udział plantacji kukurydzy zakwalifikowanych do dwóch najlepszych kategorii. Nadal dobrze ocenione zostały uprawy soi. Ocenę dobry/doskonały otrzymało, tak jak przed tygodniem, 72% upraw.
 
Tegoroczne zbiory kukurydzy w USA mają być rekordowe dzięki wzrostowi areału i lepszym niż rok temu plonom. USDA w czerwcowym raporcie zapowiada produkcję na poziomie przekraczającym 406 mln ton.
 
Poniedziałkowy raport Crop Prgress pokazał, że zbiory pszenicy ozimej w Teksasie zbliżają się do 70%, a w skali całego kraju są zaawansowane w 15%. Kondycja pszenicy ozimej w USA pogorszyła się symbolicznie  ostatnim tygodniu. 50% upraw zakwalifikowano jako dobre lub doskonałe (-1% w ciągu tygodnia), w porównaniu do 64% w ubiegłym roku. Wschody pszenicy jarej są są minimalnie opóźnione - objęły 95% areału (zwykle 97%). W przypadku odmian jarych pszenicy stan upraw uległ lekkiemu pogorszeniu. Z 82% do 81% zmniejszył się obszar zakwalifikowany jako dobry/doskonały.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!