| Autor: redakcja1

W USA tempo zasiewów rekordowego areału kukurydzy zwolniło w ostatnim tygodniu

Według poniedziałkowego raportu Crop Progress w ciągu tygodnia areał obsianej kukurydzy wzrósł tylko o 9%, do 67% planowanego (średnia to 56%). Zasiewy soi zwiększyły się w ciągu tygodnia z 23 do 38% planowanego areału (średnia to 23%).

W USA tempo zasiewów rekordowego areału kukurydzy zwolniło w ostatnim tygodniu
Farmerzy skupiają się na zasiewach kukurydzy i soi po fatalnych doświadczeniach sprzed roku (bezustanne deszcze i powodzie).

Warto pamiętać, że w marcu amerykańscy rolnicy deklarowali wzrost zasiewów kukurydzy i soi o 8-10%, w porównaniu z ubiegłym rokiem. Oprócz perspektywy olbrzymich zbiorów obu upraw (rekordowych kukurydzy), na ceny kukurydzy negatywnie wpływa skurczenie się o blisko połowę produkcji etanolu w USA. Stąd tak ważne są próby wymuszenia na Chinach realizacji zakupów uzgodnionych w umowie handlowej podpisanej w styczniu.

Tempo zasiewów pszenicy jarej jest wolniejsze niż rok temu. Do niedzieli (10-05-2020) wysiano tylko 42% zaplanowanego obszaru, podczas gdy zwykle jest to 63%.

Kondycja pszenicy ozimej pogorszyła się lekko, ponieważ udział plantacji dobrych do doskonałych spadł w ciągu tygodnia o 2%, do 53% (rok temu było to 64%).


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!