| Autor: redakcja1

Ceny żywca krajowego

W dniach 11-17 czerwca bieżącego roku podrożał żywiec wieprzowy, wołowy i kurczęta brojlery.

Ceny żywca krajowego
W tym czasie za kilogram żywca trzody chlewnej można było otrzymać o 1,6 procenta więcej niż tydzień wcześniej, czyli 5,76 złotego. W miesięcznej relacji jest to wzrost o 10 procent, a w rocznej to zwyżka o 23 procent.

Z kolei żywiec wołowy w omawianym okresie zbywano średnio za 6,32 złotego za kilogram, a zatem o 1,3 procenta więcej niż w ubiegłym tygodniu. W odniesieniu do zeszłego miesiąca to wzrost o 2 procent, a wobec poprzedniego roku jest to więcej o 18 procent.

Cena kurcząt brojlerów aktualnie wynosi 4,12 złotego za kilogram, czyli jest ona o 1,5 procenta wyższa niż tydzień wcześniej. Jest także o 7 procent większa niż w maju, a w odniesieniu do poprzedniego roku to wzrost o 16 procent.

 
Natomiast w analizowanym przedziale czasowym indyki tyle samo co w poprzednim notowaniu, czyli 5,31 złotego za kilogram. W miesięcznym zestawieniu stawka ta jest o 1 procent większa, chociaż o 13 procent mniejsza niż rok temu.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!