| Autor: redakcja1

Ceny żywca krajowego

W dniach 18-24 czerwca bieżącego roku podrożał jedynie żywiec wołowy.

Ceny żywca krajowego
W tym czasie za kilogram żywca trzody chlewnej można było otrzymać mniej niż tydzień wcześniej, czyli 5,58 złotego. W miesięcznej relacji jest to wzrost o 3 procent, a w rocznej to zwyżka o 18 procent.

Z kolei żywiec wołowy w omawianym okresie zbywano średnio za 6,36 złotego za kilogram, a zatem o 0,7 procenta więcej niż w ubiegłym tygodniu. W odniesieniu do zeszłego miesiąca to wzrost o 3 procent, a wobec poprzedniego roku jest to więcej o 19 procent.

Cena kurcząt brojlerów aktualnie wynosi 4,01 złotego za kilogram, czyli jest ona o 2,8 procenta niższa niż tydzień wcześniej. Jest także o 2 procent większa niż w maju, a w odniesieniu do poprzedniego roku to wzrost o 14 procent.

 
Natomiast w analizowanym przedziale czasowym indyki tyle samo co w poprzednim notowaniu, czyli 5,32 złotego za kilogram. W miesięcznym zestawieniu stawka ta jest o 1 procent większa, chociaż o 13 procent mniejsza niż rok temu.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!