| Autor: redakcja1

Ceny żywca krajowego

W dniach 18-24 czerwca bieżącego roku podrożał jedynie żywiec wołowy.

Ceny żywca krajowego
W tym czasie za kilogram żywca trzody chlewnej można było otrzymać o 1 procent mniej niż tydzień wcześniej, czyli 5,53 złotego. W miesięcznej relacji jest to spadek o 1 procent, a w rocznej to zwyżka o 16 procent.

Z kolei żywiec wołowy w omawianym okresie zbywano średnio za 6,39 złotego za kilogram, a zatem o 0,4 procenta więcej niż w ubiegłym tygodniu. W odniesieniu do zeszłego miesiąca to wzrost o 4 procent, a wobec poprzedniego roku jest to więcej o 18 procent.

Cena kurcząt brojlerów aktualnie wynosi 4,02 złotego za kilogram, czyli jest ona mniej więcej taka sama jak tydzień wcześniej. Jednakże jest o 1 procent większa niż w miesiącu ubiegłym, a w odniesieniu do poprzedniego roku to wzrost o 13 procent.

 
Natomiast w analizowanym przedziale czasowym o 1,6 procenta mniej niż w poprzednim notowaniu, czyli 5,23 złotego za kilogram. W miesięcznym zestawieniu stawka ta jest o 1 procent większa, chociaż o 13 procent mniejsza niż rok temu.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!