| Autor: redakcja1

Ceny żywca krajowego

W dniach 2-8 lipca bieżącego roku podrożał żywiec wieprzowy i indyki.

Ceny żywca krajowego
W tym czasie za kilogram żywca trzody chlewnej można było otrzymać o 1 procent więcej niż tydzień wcześniej, czyli 5,59 złotego. W miesięcznej relacji jest to spadek o 1 procent, a w rocznej to zwyżka o 17 procent.

Z kolei żywiec wołowy w omawianym okresie zbywano średnio za 6,36 złotego za kilogram, a zatem o 0,4 procenta mniej niż w ubiegłym tygodniu. W odniesieniu do zeszłego miesiąca to wzrost o 2 procent, a wobec poprzedniego roku jest to więcej o 16 procent.

Cena kurcząt brojlerów aktualnie wynosi 4 złote za kilogram, czyli jest ona niższa o 0,4 procenta wobec tygodnia poprzedzającego. Jednakże jest o 2 procent mniejsza niż w miesiącu ubiegłym, a w odniesieniu do poprzedniego roku to wzrost o 14 procent.

 
Natomiast w analizowanym przedziale czasowym o 1,5 procenta mniej niż w poprzednim notowaniu, czyli 5,31 złotego za kilogram. W miesięcznym zestawieniu stawka ta jest zbliżona do tej sprzed miesiąca chociaż o 12 procent mniejsza niż rok temu.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!