| Autor: redakcja1

Ceny żywca krajowego

W dniach 16-22 lipca bieżącego roku potaniał żywiec wieprzowy, wołowy i indyki.

Ceny żywca krajowego
W tym czasie za kilogram żywca trzody chlewnej można było otrzymać o 1,4 procenta mniej niż tydzień wcześniej, czyli 5,46 złotego. W miesięcznej relacji jest to spadek o 2 procent, a w rocznej to zwyżka o 16 procent.

Z kolei żywiec wołowy w omawianym okresie zbywano średnio za 6,33 złotego za kilogram, a zatem o 0,01 złotego na kilogramie mniej niż w ubiegłym tygodniu. W odniesieniu do zeszłego miesiąca to spadek o 1 procent, a wobec poprzedniego roku jest to więcej o 15 procent.

Cena kurcząt brojlerów aktualnie wynosi 4,16 złotego za kilogram, czyli jest ona wyższa o 3,4 procenta wobec tygodnia poprzedzającego. Jednakże jest o 4 procent większa niż w miesiącu ubiegłym, a w odniesieniu do poprzedniego roku to wzrost o 12 procent.

 
Natomiast w analizowanym przedziale czasowym o 0,04 złotego na kilogramie mniej niż w poprzednim notowaniu, czyli 5,30 złotego za kilogram. W miesięcznym zestawieniu stawka ta odnotowała obniżkę o 0,3 procenta. Jest także niższa o 11 procent w stosunku do minionego roku.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!