Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Ceny żywca w punktach skupu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Nadal tanieją kurczęta brojlery.

Nadal tanieją kurczęta brojlery.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku, w tygodniowej o 3,1 procent wzrosła cena żywca wieprzowego, a więc osiągnęła ona granicę 5,39 złotego za kilogram. W odniesieniu do sierpnia cena ta była o 6 procent większa, a w rocznej relacji o 40 procent.

 

W dniach 19-25 września tego roku stawka za żywiec wołowy zmniejszyła do poziomu 6,12 złotego za kilogram wobec tygodnia wcześniejszego, gdzie było to 6,14 złotego za kilogram. W zestawieniu miesięcznym jest to 2 procentowy wzrost, a w porównaniu do analogicznego czasu jest to cena wyższa o 24 procent.

 

Niestety w tym samym czasie za kurczęta brojlery można było otrzymać 3,6 złote za kilogram, tj. spadek rzędu 1,4 procenta w porównaniu do notowań sprzed tygodnia. W rozliczeniu miesięcznym jest to 6 procentowa obniżka, ale wobec zeszłego roku, cena ta zwiększyła się o 20 procent.

 

Z kolei stawka za indyki pozostała mniej więcej na tym samym poziomie w stosunku do stawek z wcześniejszego tygodnia i miesiąca i osiągnęły poziom 5,84 złotego za kilogram. Niemniej jednak w zestawieniu rocznym w dalszym ciągu jest to 19 procentowy wzrost.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Będą zmiany w znakowaniu świń
 • Będą zmiany w znakowaniu świń

  W sprawie wznowienia prac nad projektem ustawy o zmianie ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, resort rolnictwa przekazał że przedmiotowy projekt w dniu 13 kwietnia 2018 r. został...
 • Wsparcie z PROW a wymogi bioasekuracji
 • Wsparcie z PROW a wymogi bioasekuracji

  Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych w związku z informacjami wpływającymi z wojewódzkich izb rolniczych od rolników, którzy złożyli zaakceptowane przez ARiMR wnioski (w ramach wsparcia rozwoju...
 • Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu
 • Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu

  W ziemniakach pochodzenia egipskiego wykryto groźną dla upraw bakterię. W związku z tym minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał wniosek do Komisji Europejskiej o wprowadzenie zakazu importu...
 • Pogłowie świń w Polsce
 • Pogłowie świń w Polsce

  Jak wynika ze wstępnych danych pogłowie świń w marcu 2018 r. liczyło 11 992,2 tys. sztuk, wykazując w porównaniu z porównywalnym okresem 2017 roku wzrost o 6,5%.
 • Zarząd KRIR w sprawie projektów zmian ustawy o ochronie zwierząt
 • Zarząd KRIR w sprawie projektów zmian ustawy o ochronie zwierząt

  Zarząd KRIR, oczekuje wycofania z przedłożonych projektów zapisów dotyczących zakazu chowu i hodowli zwierząt w celu pozyskiwania z nich futer, uboju zwierząt gospodarskich bez uprzedniego oraz...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl