Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Ceny żywca w punktach skupu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Nadal tanieją kurczęta brojlery.

Nadal tanieją kurczęta brojlery.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku, w tygodniowej o 3,1 procent wzrosła cena żywca wieprzowego, a więc osiągnęła ona granicę 5,39 złotego za kilogram. W odniesieniu do sierpnia cena ta była o 6 procent większa, a w rocznej relacji o 40 procent.

 

W dniach 19-25 września tego roku stawka za żywiec wołowy zmniejszyła do poziomu 6,12 złotego za kilogram wobec tygodnia wcześniejszego, gdzie było to 6,14 złotego za kilogram. W zestawieniu miesięcznym jest to 2 procentowy wzrost, a w porównaniu do analogicznego czasu jest to cena wyższa o 24 procent.

 

Niestety w tym samym czasie za kurczęta brojlery można było otrzymać 3,6 złote za kilogram, tj. spadek rzędu 1,4 procenta w porównaniu do notowań sprzed tygodnia. W rozliczeniu miesięcznym jest to 6 procentowa obniżka, ale wobec zeszłego roku, cena ta zwiększyła się o 20 procent.

 

Z kolei stawka za indyki pozostała mniej więcej na tym samym poziomie w stosunku do stawek z wcześniejszego tygodnia i miesiąca i osiągnęły poziom 5,84 złotego za kilogram. Niemniej jednak w zestawieniu rocznym w dalszym ciągu jest to 19 procentowy wzrost.

 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rolnicy coraz chętniej ubezpieczają swoje mienie
 • Rolnicy coraz chętniej ubezpieczają swoje mienie

  Nawet o jedną czwartą zwiększyło się zainteresowanie rolników ubezpieczeniami upraw po wprowadzeniu dopłat do składek z budżetu państwa w maksymalnej wysokości 65 proc., a także coraz...
 • Produkcja mięsa na użytek własny
 • Produkcja mięsa na użytek własny

  Wielu rolników preferuje do spożycia mięso pochodzące z własnego gospodarstwa. Szczególnie w okresie przedświątecznym nasila się ubój w gospodarstwach rolniczych.
 • Prognoza cen mleka, masła i OMP do marca 2018 r.
 • Prognoza cen mleka, masła i OMP do marca 2018 r.

  W drugiej połowie 2017 r. ceny skupu mleka w Unii Europejskiej i w Polsce wykazują stopniowy wzrost. Po osiągnięciu historycznie najwyższych poziomów, korekcie w dół ulegają z kolei ceny...
 • Słów kilka o integrowanej ochronie roślin
 • Słów kilka o integrowanej ochronie roślin

  Stosowanie zasad Integrowanej Ochrony Roślin obowiązuje w Polsce i innych krajach UE od 1 stycznia 2014 roku i dotyczy wszystkich profesjonalnych użytkowników stosujących środki ochrony roślin....
 • Produkcja artykułów mleczarskich w Polsce
 • Produkcja artykułów mleczarskich w Polsce

  W okresie styczeń – wrzesień 2017 r. produkcja mleka płynnego, wraz z mlekiem przerzutowym wyniosła 2 437,4 mln l, czyli to o 4,0% więcej niż w analogicznym okresie 2016 r.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl