| Autor: redakcja6

Prognozy dla rynku mięsa na świecie

Z najnowszego raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa wynika, że w 2014 roku światowa produkcja mięsa wzrośnie o 1,1%, czyli 3,3 mln ton i wyniesie 311,8 mln ton – podała FAMMU/FAPA

Prognozy dla rynku mięsa na świecie
Produkcja mięsa najbardziej wzrośnie w krajach rozwijających się, gdzie zlokalizowane są główne centra rosnącego popytu. Według ekspertów FAO spadek cen pasz spowodował niewielką obniżkę cen mięsa wieprzowego i drobiowego na rynku światowym, w odróżnieniu od cen mięsa wołowego i baraniego, które pozostały na tym samym poziomie.
 
Wyższe ceny wołowiny i baraniny były wynikiem ograniczonej podaży mięsa przeznaczonego na eksport. Zdaniem specjalistów FAO, w bieżącym roku do światowego handlu trafi 31,3 mln ton mięsa, czyli o 1,4% więcej niż przed rokiem. Jednocześnie będzie to o 10% światowej produkcji mięsa.
 
Według prognoz, dynamika eksportu mięsa na świecie będzie mniejsza niż w latach poprzednich, ze względu na spadki produkcji w niektórych krajach, będących ważnymi eksporterami. W 2014 roku do światowego handlu trafi mniej mięsa wieprzowego – spadek o 2,4%, a także mięsa owczego – o 3,7%. Więcej zostanie przeznaczonego na handel mięsa drobiowego – o 2,4% oraz wołowny – o 3,5%.
 
Jak podała FAMMU/FAPA, mięso drobiowe pozostanie najważniejszym gatunkiem mięsa w przypadku handlu, a jego udział ukształtuje się na poziomie 43%.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!