| Autor: mikolaj

Wznowienie eksportu wieprzowiny i wołowiny na Ukrainę. Już od 17 czerwca

Zgodnie z zapowiedziami sprzed tygodnia minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki przeprowadził w dniu wczorajszym, 10 dnia czerwca 2014 r., w Kijowie rozmowy z ministrem polityki rolnej i gospodarki żywnościowej Ihorem Szwajką oraz kierownictwem służb weterynaryjnych Ukrainy.

Wznowienie eksportu wieprzowiny i wołowiny na Ukrainę. Już od 17 czerwca
Omawiane były możliwości wznowienia eksportu wieprzowiny i wołowiny z Polski. W wyniku rozmów osiągnięto porozumienie w obu kwestiach.

Dzisiejsze porozumienie wejdzie w życie 17 czerwca br. Pozwoli ono na przywrócenia eksportu na rynek ukraiński mięsa wieprzowego oraz odkostnionego mięsa wołowego.

W odniesieniu do mięsa wieprzowego będzie to możliwe przy braku zastrzeżeń ekspertów ukraińskich, którzy w najbliższym tygodniu przyjadą do Polski.

Na III kwartał br. zaplanowane zostały także kontrole służb weterynaryjnych Ukrainy w polskich zakładach mięsnych. Pozwoliłoby to na wznowienie eksportu, pod koniec III kwartału br., również mięsa wołowego z kością.

Ponadto podpisana została Umowa między Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rzeczypospolitej Polskiej a Ministrem Polityki Rolnej i Gospodarki Żywnościowej Ukrainy dotycząca realizacji programu zwalczania wścieklizny na terytorium Ukrainy w 2014 r.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!