| Autor: redakcja11

Wzrost produkcji mięsa wołowego w Czechach

W II kwartale br. produkcja mięsa wołowego w Czechach wzrosła o 7,4% do blisko 18 tys. ton.

Wzrost produkcji mięsa wołowego w Czechach

W omawianym okresie zwyżkę produkcji odnotowano także w przypadku mięsa drobiowego o 0,5% do 39,1 tys. ton, spadła natomiast wytwórczość wieprzowiny o 0,7% do 57,5 tys. ton.
 

FAMMU/FAPA podaje, że pomimo wzrostu krajowej produkcji mięsa, Czechy pozostają w dużej mierze zależne od importu, który w większości pochodzi z krajów Wspólnoty. W okresie kwiecień - czerwiec 2016 r. Czesi sprowadzili 63,1 tys. ton mięsa wieprzowego, a zatem mniej o 0,5% niż przed rokiem. Z kolei przywóz tego gatunku mięsa realizowano w większości z Niemiec, Hiszpanii oraz z Polski. Ponadto import mięsa drobiowego zwiększył się o 3,9% do 29,1 tys. ton. Pochodził on w szczególności z Polski oraz Węgier.

Zwiększono także zakupy drobiu z Brazylii, jednakże dynamika tego wzrostu była niewielka. W II kwartale br. Czechy sprowadziły także 7,4 tys. ton mięsa wołowego, czyli więcej o 17% niż w podobnym okresie 2015 r. Wołowinę importowano głównie z Polski, Holandii oraz ze Słowacji. 

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!