| Autor: redakcja12

Europejski Tydzień Bez Samochodu zakończony

Od 16.09.2017 r. do 22.09.2017 r. trwał Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, wydarzenie organizowane regularnie od 2002 roku z inicjatywy Dyrekcji Generalnych Komisji Europejskiej ds. Środowiska oraz Mobilności i Transportu. Punktem kulminacyjnym jest dzień bez samochodu, który przypadał 22 września br..

Europejski Tydzień Bez Samochodu zakończony
Między 16 a 22 września w ponad 90 polskich miastach odbywały się imprezy promujące zrównoważony transport. Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Środowiska oraz Ministra Infrastruktury i Budownictwa, a hasłem przewodnim kampanii jest „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.
 
Korzystając ze wspólnych, tym samym ekologicznych form transportu, takich jak komunikacja miejska przyczyniamy się do obniżenia emisji dwutlenku węgla. Dzielona mobilność jest bardziej przyjazna dla środowiska, dlatego zachęcamy wszystkie miasta do korzystania z jej zalet!
 
Europejski Dzień Samochodu był bodźcem do organizacji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i nadal jest jego głównym wydarzeniem. Co roku, 22 września namawia się kierowców, aby zostawili swoje samochody w domu i skorzystali z komunikacji publicznej lub roweru. W wielu europejskich miastach, również polskich, można w tym dniu bezpłatnie skorzystać z komunikacji miejskiej.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!