Kategorie

Poznaj produkty


| Autor: redakcja1

Fundacja Banku BGŻ BNP Paribas skraca drogę na Harvard

Najlepsi uczniowie gimnazjów, studenci i absolwenci szkół wyższych mogą zyskać wsparcie i spełnić marzenia o studiach na Harvardzie, dzięki Konkursowi „Droga na Harvard”, którego partnerem strategicznym jest Fundacja BGŻ BNP Paribas.

Fundacja Banku BGŻ BNP Paribas skraca drogę na Harvard
Celem Konkursu „Droga na Harvard” jest promowanie wśród najlepszych polskich uczniów i studentów idei studiowania, pogłębiania wiedzy i rozwijania swoich naukowych zainteresowań na najlepszych zagranicznych uczelniach. Idea Konkursu „Droga na Harvard” jest spójna z misją Fundacji BGŻ BNP Paribas oraz koncepcją autorskiego programu stypendialnego „Klasa”, dzięki któremu absolwenci gimnazjów z mniejszych miejscowości oraz rodzin w trudnej sytuacji materialnej otrzymują szansę na naukę w prestiżowych liceach partnerskich.
 
Jednym z priorytetów naszej Fundacji jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodych ludzi, którzy z różnych powodów mają ograniczone możliwości dalszego rozwoju. Staramy się to robić zarówno w ramach własnych, autorskich inicjatyw, jak i wspierając dobre praktyki innych organizacji.  Bez wątpienia należy do nich Konkurs „Droga na Harvard”, który nie tylko pomaga młodym ludziom w rozwijaniu ich naukowych i zawodowych pasji, ale także uczy odpowiedzialności za innych i dzielenia się swoim doświadczeniem. A to czyni z niego naprawdę wartościową inwestycję społeczną – mówi Kinga Pańczyszyn, menedżer ds. projektów społecznych w Banku BGŻ BNP Paribas. 
 
W sumie do tegorocznej VIII edycji Konkursu napłynęło ponad 1000 zgłoszeń. Spośród nich Kapituła Konkursu w maju przyznała tytuł Finalisty 30 osobom. Następnym etapem były rozmowy z grupą wybranych finalistów, spośród których Kapituła przyznała tytuł Laureata Nagrody Głównej 4 osobom.
 
Laureaci - w ramach nagrody - wyjadą we wrześniu na tygodniowy pobyt na Uniwersytecie Harvarda. Będą mieli szansę poznać jedną z najlepszych na świecie uczelni oraz jej studentów, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami pomocnymi, by dostać się na tę uczelnię.
 
Uroczysta Gala rozdania nagród VIII edycji Konkursu „Droga na Harvard” odbyła się 13 czerwca w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie. 
 
Konkurs „Droga na Harvard” jest organizowany przez Harvard Club of Poland we współpracy ze Sponsorami oraz Partnerami. Laureatem ubiegłorocznej edycji Konkursu został Igor Kaczmarczyk, absolwent programu „Klasa” Fundacji BGŻ BNP Paribas, autor projektu „Amber Drug”, badającego potencjał leczniczy substancji czynnych uzyskanych z bursztynu.


Tagi:
źródło: