| Autor: redakcja12

Innowacyjne technologie przetwarzania odpadów ze wsparciem NFOŚiGW

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 78 milionów złotych dofinansowania na budowę najnowocześniejszego w Polsce i zarazem jednego z najnowocześniejszych w Europie zakładu utylizacji odpadów poubojowych. Pożyczka będzie realizowana z programu „5.11.1 Wsparcie dla Innowacji sprzyjających zasobooszczędnej i niskoemisyjnej gospodarce. Część 1) Sokół – Wdrożenie innowacyjnych technologii środowiskowych.

Innowacyjne technologie przetwarzania odpadów ze wsparciem NFOŚiGW
Beneficjentem jest Spółka Michna z Pelplina, która w ramach projektu wybuduje zakład utylizacyjno-produkcyjny o zminimalizowanym zapotrzebowaniu na energię elektryczną, wodę i gaz, co będzie możliwe poprzez wykorzystanie innowacyjnej technologii niskotemperaturowego renderingu. Głównym celem jest zastosowanie innowacyjnych linii przetwarzania odpadów przemysłu przetwórstwa mięsnego, które dzięki wykorzystaniu technologii niskotemperaturowej (LTWR), technologii produkcji biogazu oraz technologii spalania odorów, pozwolą na uzyskanie mączek mięsno-kostnych, kostnych, z piór drobiowych oraz z krwi o podwyższonej zawartości białka i czystych tłuszczy pochodzenia zwierzęcego, z jednoczesną minimalizacją oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko naturalne.
 
W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 4 października 2017 r. została podpisana wspomniana umowa o dofinansowanie dla projektu pt. „Budowa innowacyjnego zakładu produkcji mączki mięsno-kostnej oraz tłuszczy zwierzęcych”. W imieniu NFOŚiGW uczynił to  Artur Michalski – Wiceprezes Zarządu. Ze strony beneficjenta obecni byli: Karolina Maria Warmbier – Prezes Zarządu Spółki, w towarzystwie Janusza Michny – pomysłodawcy i kierownika Jednostki Realizującej Projekt.
 
Całkowity koszt przedsięwzięcia oszacowano na 104 448 947,00 zł, z czego kwota dofinansowania z programu Sokół  wyniosła 78 336 710,00 zł.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!