Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Innowacyjne technologie przetwarzania odpadów ze wsparciem NFOŚiGW

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 78 milionów złotych...

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 78 milionów złotych dofinansowania na budowę najnowocześniejszego w Polsce i zarazem jednego z najnowocześniejszych w Europie zakładu utylizacji odpadów poubojowych. Pożyczka będzie realizowana z programu „5.11.1 Wsparcie dla Innowacji sprzyjających zasobooszczędnej i niskoemisyjnej gospodarce. Część 1) Sokół – Wdrożenie innowacyjnych technologii środowiskowych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Beneficjentem jest Spółka Michna z Pelplina, która w ramach projektu wybuduje zakład utylizacyjno-produkcyjny o zminimalizowanym zapotrzebowaniu na energię elektryczną, wodę i gaz, co będzie możliwe poprzez wykorzystanie innowacyjnej technologii niskotemperaturowego renderingu. Głównym celem jest zastosowanie innowacyjnych linii przetwarzania odpadów przemysłu przetwórstwa mięsnego, które dzięki wykorzystaniu technologii niskotemperaturowej (LTWR), technologii produkcji biogazu oraz technologii spalania odorów, pozwolą na uzyskanie mączek mięsno-kostnych, kostnych, z piór drobiowych oraz z krwi o podwyższonej zawartości białka i czystych tłuszczy pochodzenia zwierzęcego, z jednoczesną minimalizacją oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko naturalne.
 
W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 4 października 2017 r. została podpisana wspomniana umowa o dofinansowanie dla projektu pt. „Budowa innowacyjnego zakładu produkcji mączki mięsno-kostnej oraz tłuszczy zwierzęcych”. W imieniu NFOŚiGW uczynił to  Artur Michalski – Wiceprezes Zarządu. Ze strony beneficjenta obecni byli: Karolina Maria Warmbier – Prezes Zarządu Spółki, w towarzystwie Janusza Michny – pomysłodawcy i kierownika Jednostki Realizującej Projekt.
 
Całkowity koszt przedsięwzięcia oszacowano na 104 448 947,00 zł, z czego kwota dofinansowania z programu Sokół  wyniosła 78 336 710,00 zł.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl