Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Izba w sprawie sytuacji emerytów pobierających świadczenie emerytury częściowej

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej wystąpił do Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia...

Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej wystąpił do Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w sprawie przedstawienia informacji nt zmian wynikających z nowych przepisów obowiązujących od 1 października 2017 r.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w związku z obniżeniem wieku emerytalnego od dnia 1 października 2017r. nie będzie przyznawana częściowa emerytura rolnicza. Natomiast częściowe emerytury rolnicze przyznane przed dniem 1 października 2017 r. zostaną z urzędu zamienione – od tej daty – na emeryturę w powszechnym wieku emerytalnym.”

Obecnie wysokość częściowej emerytury rolniczej wynosi 50 % sumy części składkowej i części uzupełniającej. Dokonana z urzędu zamiana emerytury częściowej na emeryturę rolniczą w powszechnym wieku emerytalnym spowoduje, że część uzupełniająca emerytury rolniczej może ulec zawieszeniu, jeżeli emeryt nie zaprzestanie prowadzenia działalności rolniczej. Czy ta zmiana przyczyni się do wypłaty niższych świadczeń emerytalnych niż te pobierane przez rolników obecnie w ramach przyznanej im częściowej emerytury rolniczej?

Zarząd DIR poprosił o udzielenie informacji ilu rolników w kraju w tym na terenie województwa dolnośląskiego pobiera emeryturę częściową i przejdzie z urzędu na emeryturę rolniczą w powszechnym wieku emerytalnym. Jaki jest w związku z tą zmianą przewidywany spadek poziomu wypłacanych świadczeń dla ww. emerytów, w przypadku gdy nie zaprzestaną prowadzenia działalności rolniczej?

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl