| Autor: mikolaj

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

W 2014 roku odbędzie się już dwunasta edycja Krajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" organizowanego w dwóch kategoriach: zakładów rolnych przez Agencję Nieruchomości Rolnych oraz gospodarstw indywidualnych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Honorowy patronat nad Konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Jego współorganizatorami są: Ministerstwo Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy, Związek Zawodowy Pracowników Rolnictwa RP, Sekretariat Rolnictwa NSZZ „Solidarność”. W dotychczasowych jedenastu jego edycjach wzięło udział ponad tysiąc zakładów rolnych, zatrudniających około 10 tysięcy pracowników.

Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w trakcie pracy oraz poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach rolnych.

Zobacz inne wątki poświęcone tematyce Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

Oceniane będą następujące elementy: wskaźniki dotyczące wypadków – częstość i ciężkość oraz wysokość składki wypadkowej. Ponadto brane będą też pod uwagę prace modernizacyjne służące zmniejszaniu uciążliwości ręcznych prac transportowych, poprawność sporządzania oceny ryzyka zawodowego oraz nadobowiązkowe rozwiązania pracodawców służące poprawie bezpieczeństwa i higieny pracy .

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!