| Autor: mikolaj

Konrad Tomaszewski dyrektorem Lasów Państwowych

W dniu 17 listopada br. minister środowiska Jan Szyszko powołał dr. inż. Konrada Tomaszewskiego na stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Zastąpił on Adama Wasiaka, który pełnił tę funkcję od 7 lutego 2012 r.

Konrad Tomaszewski dyrektorem Lasów Państwowych

Konrad Tomaszewski nowym dyrektorem Lasów Państwowych

Konrad Tomaszewski ukończył Wydział Leśny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Posiada tytuł doktora inżyniera nauk leśnych.Karierę zawodową w rozpoczął w Instytucie Badawczym Leśnictwa, pracował jako doradca ministra w Ministerstwie Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa,  starszy specjalista w Dyrekcji Generalnej LP, główny specjalista ds. kontroli państwowej  w Najwyższej Izbie Kontroli, inspektor w Biurze Zarządu Miasta Stołecznego Warszawy, zastępca dyrektora generalnego LP.

W latach 1998-2001 był dyrektorem generalnym Lasów Państwowych. Następnie - w latach 2005-2007 - był głównym analitykiem Lasów Państwowych. Zainicjował i wprowadził w życie nowe zasady handlu drewnem z użyciem Informatycznego Portalu Leśno-Drzewnego.

W ostatnich latach pracował jako kierownik Zespołu ds. Standaryzacji i Ocen w Ośrodku Rozwojowo-Wdrożeniowym LP w Bedoniu. Był współzałożycielem Solidarności Leśnej oraz jednym z głównych autorów obowiązującej do dziś ustawy o lasach z 28 września 1991 roku, a także pomysłodawcą i autorem pierwszej obywatelskiej ustawy uchwalonej przez Sejm: o strategicznych zasobach naturalnych kraju.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!