Kategorie

Poznaj produkty


| Autor: redakcja12

Mobilne biura PZU w Polsce po nawałnicy z dnia 11/12 sierpnia 2017 roku

Powszechny Zakład Ubezpieczeń reagując na zaistniałą w kraju sytuację wskutek niespodziewanej nawałnicy, która miała miejsce w nocy z 11/12 br. już dnia 13 sierpnia, tj. w niedzielę zorganizował mobilne biura, które ruszyły w Polskę i skierowanie były przede wszystkim z ofertą bezpośredniej likwidacji danej szkody.

 
Poszkodowani rolnicy przedstawiali swoją sytuację w ramach zakresu uszkodzeń swojego mienia. Pracownicy PZU oddelegowani do tej bezpośredniej likwidacji starannie przygotowywali kosztorysy, sporządzali dokładną wycenę mienia i kierowali sprawy do pilnej realizacji. Sprawą priorytetową jest wskazanie czy dana sprawa wymaga oględzin czy też jedynie opisania.
 
Ubezpieczenie szkód dotyczy ubezpieczenia budynków w gospodarstwach rolnych. Poszkodowani otrzymali ze strony PZU wsparcie w formie plandek, agregatów prądotwórczych, pił spalinowych, m.in. w województwach pomorskim.
 
W przypadku takich zdarzeń ubezpieczenie się jest jak najbardziej trafne i istotne. Głównie chodzi o ubezpieczenie od tych ryzyk, które miały miejsce właśnie w nocy z 11/12 sierpnia br., tzn. deszczy nawalnych, huraganów czy też wyładowań atmosferycznych (piorun).

Ryzyka te są dostępne we wszystkich rodzajach produktów począwszy od budynków w gospodarstwach rolnych, poprzez budynki osób fizycznych czyli budynki miejskie, mieszkania w miastach, w budynkach wielorodzinnych idąc dalej przez ubezpieczenie mienia ruchomego.

Mowa tutaj zarówno o zwierzętach gospodarskich jak i maszynach czy sprzęcie rolniczym, a także zapasach w gospodarstwie domowym, kończąc na ubezpieczeniu ziemiopłodów, które zostały już po części składowane w budynkach i również zostały objęte uszkodzeniem związanym z samym zalaniem.

- Budynek magazynowy traci dach, deszcze spadają do środka i właściwie takie plony jeżeli nie ma ich gdzie składować, bo inne budynki są uszkodzone tracą w 100% swoją jakość oraz wartość i są właściwie bezużyteczne oraz generują następne koszty pod tytułem ich zagospodarowania. Należy tutaj również wspomnieć o zwierzętach w gospodarstwie rolnym, które także mogą zostać objęte ubezpieczeniem. Posiadamy w swej ofercie produkt, który chroni posiadacza, producenta przed szkodami związanymi z padnięciem bądź też ubojem z konieczności takich zwierząt wskutek silnych opadów, huraganu, itp. - mówił Krzysztof Sczepański - Ekspert Główny Spec. Obsługi Szkód Majątkowych PZU.
 
Przeczytaj

Ubezpieczenia upraw w 2018 roku


Tagi:
źródło: