| Autor: mikolaj

Najbezpieczniejsze Gospodarstwa Rolne nagrodzone

W dniach 18–21 września br. w Bednarach koło Poznania już po raz 17 odbyła się Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW 2015 – największa impreza plenerowa tego typu w Europie. Zgromadziła ona ok. 800 wystawców, w tym prawie 100 z zagranicy, a odwiedziło ją ponad 150 tysięcy rolników.

Najbezpieczniejsze Gospodarstwa Rolne nagrodzone

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

W trakcie wystawy odbyło się uroczyste podsumowanie trzynastej edycji Krajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w trakcie pracy oraz poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: zakładów rolnych przez Agencję Nieruchomości Rolnych oraz gospodarstw indywidualnych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W kategorii zakładów rolnych Krajowa Komisja Konkursowa wytypowała następujących laureatów:

I miejsce – Pomorsko-Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o.          

II miejsce – „Mścice” Ośrodek  Hodowli Zarodowej Sp. z o.o.                  

III miejsce –  Hodowla Zarodowa Zwierząt „Żołędnica” Sp. z o.o.


ANR od początku organizuje ten konkurs w kategorii zakładów rolnych. W dotychczasowych trzynastu jego edycjach wzięło udział przeszło tysiąc zakładów rolnych, zatrudniających ponad 10 tysięcy pracowników. W tegorocznej edycji uczestniczyły 43 zakłady rolne, dające pracę ponad 4600 osobom.

W kategorii gospodarstw indywidualnych zwyciężyło gospodarstwo Izabeli i Janusza Bystron z województwa pomorskiego. Laureaci w nagrodę otrzymali ciągnik rolniczy Farmtrac 675 DTN King. Do trzynastej edycji konkursu w kategorii gospodarstw indywidualnych zgłoszono 825 gospodarstw.

Poznaj wyniki XIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
 
Laureatom nagrody wręczali m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Leszek Świętochowski oraz Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Artur Brzóska.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!