Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Nieformalne posiedzenie Rady UE ds. Środowiska i klimatu w Tallinie

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Ekoinnowacje oraz globalny wymiar międzynarodowych negocjacji dotyczących zmian klimatu były...

Ekoinnowacje oraz globalny wymiar międzynarodowych negocjacji dotyczących zmian klimatu były głównymi tematami, wokół których toczyły się dyskusje podczas nieformalnego posiedzenia Rady UE ds. Środowiska i Klimatu w Tallinnie. W obradach wziął udział prof. Jan Szyszko, minister środowiska.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


O okoinnowacjach


Podczas spotkania ministrowie dyskutowali o ekoinnowacjach m.in. w kontekście gospodarki o obiegu zamkniętym. W panelu udział wzięli m.in. Karmenu Vella, komisarz UE ds. środowiska, i Siim Kiisler, minister środowiska Estonii.
 
Minister Jan Szyszko podkreślił, że w kwestii gospodarki o obiegu zamkniętym inspirację powinniśmy czerpać z samej przyrody.

- Wzorcowym przykładem obiegu zamkniętego jest krajobraz. Jeżeli zachowany jest pełen skład gatunkowy ekosystemu to jest on najlepszym wskaźnikiem stuprocentowego obiegu zamkniętego – powiedział.

 
Minister Szyszko zaznaczył również, że należy dążyć do przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym, przede wszystkim w ramach działań lokalnych, na szczeblu samorządowym.

- To właśnie społeczności lokalne mają największe szanse na urzeczywistnienie modelu gospodarki o obiegu zamkniętym, poprzez wprowadzanie konkretnych rozwiązań cyrkularnych, wykorzystujących rodzimy potencjał, które równocześnie będą stymulatorem miejscowego rozwoju – dodał.

 
W trakcie panelu dyskusyjnego ministrowie rozmawiali też na temat zintegrowanego zagospodarowania przestrzennego w kontekście promowania zrównoważonego rozwoju inteligentnych miast.
 
Podczas spotkania minister Szyszko podkreślił, że w rozwoju inteligentnych miast kluczem do przechodzenia na gospodarkę o obiegu zamkniętym są zintegrowane plany zagospodarowania przestrzennego.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2 3

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl