Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
O rozwoju obszarów wiejskich w Brukseli

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 13 maja 2014 roku w Sekretariacie Copa-Cogeca odbyło się posiedzenie grupy roboczej...

W dniu 13 maja 2014 roku w Sekretariacie Copa-Cogeca odbyło się posiedzenie grupy roboczej „rozwój obszarów wiejskich”, w którym udział wziął ekspert KRIR – dr Mirosław Drygas.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Po przyjęciu porządku dnia i sprawozdania z ostatniego zebrania Pani Oana Neagu, koordynująca prace grupy roboczej „rozwój obszarów wiejskich” przedstawiła najnowsze informacje na temat reformy dotyczącej funkcjonowania grup dialogu obywatelskiego w odniesieniu do rozwoju obszarów wiejskich. W ramach porządku obrad przedstawiono w pierwszej części posiedzenia prezentacje krajowych/regionalnych programów rozwoju obszarów wiejskich po czym nastąpiła wymiana poglądów. Przedstawiono programy między innymi z Danii, Czech, Francji i Austrii.
 
Działania Danii w ramach rozwoju obszarów wiejskich zmierzają między innymi w kierunku powiększenia areału rolnictwa ekologicznego, ważnymi punktami projektu rozwoju obszarów wiejskich są również elementy dotyczące żywności ekologicznej, dobrostanu zwierząt i programu LEADER. Dania przedstawi swój projekt w Komisji w dwóch częściach, pierwsza będzie obejmowała lata 2014-2015 a kolejna 2016-2020.
 
Delegacja z Czech w swojej prezentacji na temat rozwoju obszarów wiejskich nadmieniła, że w wyniku negocjacji możliwe będzie przełożenie funduszy z I do II filaru ale tylko na działania związane z dobrostanem zwierząt.
 
Najważniejszym elementem dotyczącym polityki związanej z rozwojem obszarów wiejskich w Austrii jest zamiana dotycząca kryteriów dla obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania, która zostanie zaaplikowana w 2018 roku.
 
Delegacja francuska w swojej prezentacji zapoznała zebranych ze strukturą programu rozwoju obszarów wiejskich przewidzianego dla Francji na lata 2014-2020. W kwietniu tego roku Francja przekazała do Komisji Europejskiej 27 programów regionalnych wraz z 2 programami krajowymi obejmującymi wsparcie techniczne i zarządzanie.
 
W drugiej części zebrania zaproszeni przedstawiciele z DG Agri przedstawili uczestnikom posiedzenia prezentacje na temat współpracy, transferu wiedzy i działalności informacyjnej (art. 35 i 14 rozporządzenia 1305/2013). W dalszej części posiedzenia zajęto się omawianiem działań EPI na rzecz wydajnego i zrównoważonego rolnictwa. Przykłady na ten temat przedstawiła przedstawicielka ze Słowenii a tematem prezentacji było „wdrażanie instrumentów wsparcia dla innowacji”.
 
Na zakończenie posiedzenia Pani Tania Runge przedstawiła propozycje Copa-Cogeca w ramach działań grup EPI, które obejmują następujące tematy:
 • wysoka wartość przyrodnicza (HNV) opłacalność rolnictwa          
 • główne nurty rolnictwa precyzyjnego
 • opłacalność trwałych użytków zielonych
 • wydajność nawozów- skupienie się na ogrodnictwie na otwartym polu

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Austriackie oczekiwania gospodarcze na najwyższym poziomie od pierwszego kwartału 2011 r.
 • Austriackie oczekiwania gospodarcze na najwyższym poziomie od pierwszego kwartału 2011 r.

  w związku z tym, że Austria odnotowuje wzrost napędzany spożyciem i inwestycjami, konsumenci z ufnością patrzą w przyszłość, na perspektywy ekonomiczne kraju.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl