Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
O rozwoju obszarów wiejskich w Brukseli

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 13 maja 2014 roku w Sekretariacie Copa-Cogeca odbyło się posiedzenie grupy roboczej...

W dniu 13 maja 2014 roku w Sekretariacie Copa-Cogeca odbyło się posiedzenie grupy roboczej „rozwój obszarów wiejskich”, w którym udział wziął ekspert KRIR – dr Mirosław Drygas.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Po przyjęciu porządku dnia i sprawozdania z ostatniego zebrania Pani Oana Neagu, koordynująca prace grupy roboczej „rozwój obszarów wiejskich” przedstawiła najnowsze informacje na temat reformy dotyczącej funkcjonowania grup dialogu obywatelskiego w odniesieniu do rozwoju obszarów wiejskich. W ramach porządku obrad przedstawiono w pierwszej części posiedzenia prezentacje krajowych/regionalnych programów rozwoju obszarów wiejskich po czym nastąpiła wymiana poglądów. Przedstawiono programy między innymi z Danii, Czech, Francji i Austrii.
 
Działania Danii w ramach rozwoju obszarów wiejskich zmierzają między innymi w kierunku powiększenia areału rolnictwa ekologicznego, ważnymi punktami projektu rozwoju obszarów wiejskich są również elementy dotyczące żywności ekologicznej, dobrostanu zwierząt i programu LEADER. Dania przedstawi swój projekt w Komisji w dwóch częściach, pierwsza będzie obejmowała lata 2014-2015 a kolejna 2016-2020.
 
Delegacja z Czech w swojej prezentacji na temat rozwoju obszarów wiejskich nadmieniła, że w wyniku negocjacji możliwe będzie przełożenie funduszy z I do II filaru ale tylko na działania związane z dobrostanem zwierząt.
 
Najważniejszym elementem dotyczącym polityki związanej z rozwojem obszarów wiejskich w Austrii jest zamiana dotycząca kryteriów dla obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania, która zostanie zaaplikowana w 2018 roku.
 
Delegacja francuska w swojej prezentacji zapoznała zebranych ze strukturą programu rozwoju obszarów wiejskich przewidzianego dla Francji na lata 2014-2020. W kwietniu tego roku Francja przekazała do Komisji Europejskiej 27 programów regionalnych wraz z 2 programami krajowymi obejmującymi wsparcie techniczne i zarządzanie.
 
W drugiej części zebrania zaproszeni przedstawiciele z DG Agri przedstawili uczestnikom posiedzenia prezentacje na temat współpracy, transferu wiedzy i działalności informacyjnej (art. 35 i 14 rozporządzenia 1305/2013). W dalszej części posiedzenia zajęto się omawianiem działań EPI na rzecz wydajnego i zrównoważonego rolnictwa. Przykłady na ten temat przedstawiła przedstawicielka ze Słowenii a tematem prezentacji było „wdrażanie instrumentów wsparcia dla innowacji”.
 
Na zakończenie posiedzenia Pani Tania Runge przedstawiła propozycje Copa-Cogeca w ramach działań grup EPI, które obejmują następujące tematy:
 • wysoka wartość przyrodnicza (HNV) opłacalność rolnictwa          
 • główne nurty rolnictwa precyzyjnego
 • opłacalność trwałych użytków zielonych
 • wydajność nawozów- skupienie się na ogrodnictwie na otwartym polu

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Czy grozi nam plaga żmij?
 • Czy grozi nam plaga żmij?

  W Polsce występują cztery rodzime gatunki węży: gniewosz plamisty (Coronella austriaca), wąż Eskulapa (Zamenis longissimus), zaskroniec zwyczajny (Natrix natrix) i żmija zygzakowata (Vipera...
 • Polska liderem w przyroście produkcji serów, mleka pitego i śmietany
 • Polska liderem w przyroście produkcji serów, mleka pitego i śmietany

  Jak wynika z danych Komisji Europejskiej, w pierwszym kwartale 2018 r., w odniesieniu do porównywalnego okresu przed rokiem, dostawy mleka w Unii Europejskiej wzrosły o 2,3% do 38,9 mln t.
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!

  W XX wieku produkcja żywności stała się wielkim przemysłem, którego głównym celem jest zysk. Język gospodarzy zdominowały takie słowa, jak mechanizacja, chemizacja, intensyfikacja…
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl