| Autor: mikolaj

O zespołach eksperckich w MRiRW

W dniu 16 lipca 2014 w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie dotyczące funkcjonowania zespołów ekspertów bezpłatnego doradztwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013. W spotkaniu, któremu przewodniczyła Zofii Szalczyk uczestniczyli również dyrektorzy jednostek doradztwa rolniczego, dyrektorzy regionalni ARiMR oraz przedstawiciele Izb Rolniczych z prezesem Wiktorem Szmulewiczem na czele.

O zespołach eksperckich w MRiRW
Wiceminister przedstawiła wstępną ocenę funkcjonowania i dotychczasowy dorobek działających od 9 czerwca 2014 r. zespołów. Podkreśliła, że to bezpłatne wsparcie powinno być udzielane tylko w przypadkach „trudnych”, będących konsekwencją formalnego wystąpienia ARiMR skierowanego bezpośrednio do wnioskodawcy lub beneficjenta. Zwróciła także uwagę dyrektorom jednostek doradztwa rolniczego, aby do pracy w zespołach ekspertów delegowali wyłącznie osoby, których wiedza i doświadczenie dają szansę na skuteczną pomoc. Zachęcała ponadto do zapraszania do współpracy w ramach zespołów ekspertów zewnętrznych, których kompetencje mogłyby być pomocne w realizacji przypisanych zadań.

Spotkanie było też bardzo dobrą okazją do wymiany poglądów i uwag na temat dotychczasowego funkcjonowania zespołów. Ze względu na dużą ilość pytań związanych z zasadami udzielania wsparcia w ramach pomocy technicznej, zostało ustalone, że w przyszłym tygodniu w ARiMR odbędzie się kolejne spotkanie dla służb księgowych jednostek doradztwa, poświęcone wyłącznie kwestii odpowiedniego dokumentowania i rozliczania poniesionych kosztów.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!