Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
O zrównoważonej transformacji w Paryżu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Paweł Sałek, wiceminister środowiska, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej,...

Paweł Sałek, wiceminister środowiska, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej, uczestniczył w Paryżu w spotkaniu inaugurującym projekt dotyczący przygotowania europejskiej strategii niskoemisyjnego rozwoju do roku 2050.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Spotkanie zostało zorganizowane przy okazji szczytu „One Planet Summit”, przez konsorcjum Międzynarodowego Centrum Handlu i Zrównoważonego Rozwoju u (ang. ICTSD – International Centre for Trade and Sustainable Development) oraz Bruegel (brukselski think tank specjalizujących się kwestiach gospodarczych i finansowych).
 
W czasie dyskusji uczestnicy wskazywali na konieczność uwzględnienia w nowej strategii niskoemisyjnego rozwoju sektorów dotychczas pominiętych w przepisach europejskiego pakietu klimatyczno-energetycznego, czyli leśnictwa i rolnictwa.
 
Wiceminister Sałek podkreślił potrzebę uwzględnienia pochłaniania w ogólnym bilansie emisyjnym Unii Europejskiej. Wskazał ponadto, że ocena skutków wdrożenia nowej strategii musi być przeprowadzona na poziomie państw członkowskich.

- Realizacja strategii powinna doprowadzić do osiągnięcia neutralności klimatycznej przez całą Unię Europejską – zaznaczył wiceminister Sałek.

 
Wiceminister zaprosił także organizatorów do przeprowadzenia w Polsce jednej z planowanych na styczeń 2018 r. sesji konsultacyjnych.
 
O roli lasów w pochłanianiu CO2
 
W trakcie wizyty w Paryżu wiceminister Sałek uczestniczył także w spotkaniu poświęconym finansowaniu zrównoważonej transformacji gospodarczej. Zostało ono zorganizowane przez ICTSD oraz I4CE - Institute for Climate Economics.
 
W swoim wystąpieniu wskazał, że Porozumienie paryskie wraz z Celami Zrównoważonego Rozwoju 2030 stworzyły ramy mające kształtować politykę rozwoju wszystkich państw świata w następnej dekadzie. Przypomniał także o doświadczeniach polskiej transformacji i roli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w rozwoju inwestycji środowiskowych.

- Dla każdego społeczeństwa najważniejszym priorytetem pozostaje poprawa warunków życia, wzrost zamożności, a także bezpieczeństwo energetyczne. Realizacja tych zadań nie może jednocześnie, w sposób nieodwracalny, oddziaływać na środowisko – podkreślił wiceminister Sałek.
 
Wiceminister zapowiedział także, że najważniejszym celem polskiej prezydencji COP24 jest przyjęcie pełnego pakietu implementacyjnego dla Porozumienia paryskiego, tak by możliwe było niezwłoczne funkcjonowanie wszystkich przewidzianych w Porozumieniu mechanizmów i instytucji.
 
Spotkanie dotyczące przygotowania europejskiej strategii niskoemisyjnego rozwoju do roku 2050 odbyło się w Paryżu 13 grudnia 2017 r.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl