| Autor: redakcja12

Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju Polski

Dnia 3 listopada 2017 roku odbyła się konferencja pt. „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju Polski”. W wydarzeniu udział wzięli również minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz wiceministrowie środowiska.

Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju Polski

Wiceminister środowiska Paweł Sałek o odnawialnych źródłach energii


W spotkaniu udział wziął również wiceminister środowiska Paweł Sałek, który podkreślił, że wykorzystanie odnawialnych źródeł energii , w tym energii geotermalnej, ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju gospodarczego Polski, zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego oraz realizacji zobowiązań wobec Unii Europejskiej dotyczących m.in. zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

- Należy zapewnić akceptowany poziom cen energii dla jej odbiorców oraz bezpieczeństwo energetyczne kraju. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii pośrednio przyczynia się do ograniczenia emisji szkodliwych gazów i pyłów do atmosfery co przekłada się na poprawę jakości powietrza w naszym kraju. Musimy wykorzystywać innowacyjność odnawialnych źródłach energii pamiętając o bezpieczeństwie energetycznym - zaznaczył.
 

Wykorzystanie drewna do celów energetycznych


Andrzej Konieczny, wiceminister środowiska, zaznaczył, że także drewno jest atrakcyjnym surowcem energetycznym. - Możliwość wykorzystania drewna energetycznego w Polsce zależy od aspektów społecznych, ekonomicznych i potencjału rynku. Drewno pozyskane z lasów pozostanie głównym źródłem biomasy na cele energetyczne – powiedział.
 

Energetyka wodna w Polsce


Wiceminister środowiska Mariusz Gajda podkreślił, że Ministerstwo Środowiska wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska chcą uruchomić program budowy małych zbiorników oraz stopni wodnych na rzekach. Potencjał  techniczny w zakresie energetyki wodnej w Polsce wykorzystany jest w niespełna 20 proc. Mamy więc do zagospodarowania pozostałe ponad 80 proc., jeśli chodzi o wykorzystanie wody do produkcji energii elektrycznej - tłumaczył.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!