Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju Polski

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Dnia 3 listopada 2017 roku odbyła się konferencja pt. „Odnawialne źródła energii szansą...

Dnia 3 listopada 2017 roku odbyła się konferencja pt. „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju Polski”. W wydarzeniu udział wzięli również minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz wiceministrowie środowiska.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Wiceminister środowiska Paweł Sałek o odnawialnych źródłach energii


W spotkaniu udział wziął również wiceminister środowiska Paweł Sałek, który podkreślił, że wykorzystanie odnawialnych źródeł energii , w tym energii geotermalnej, ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju gospodarczego Polski, zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego oraz realizacji zobowiązań wobec Unii Europejskiej dotyczących m.in. zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

- Należy zapewnić akceptowany poziom cen energii dla jej odbiorców oraz bezpieczeństwo energetyczne kraju. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii pośrednio przyczynia się do ograniczenia emisji szkodliwych gazów i pyłów do atmosfery co przekłada się na poprawę jakości powietrza w naszym kraju. Musimy wykorzystywać innowacyjność odnawialnych źródłach energii pamiętając o bezpieczeństwie energetycznym - zaznaczył.
 

Wykorzystanie drewna do celów energetycznych


Andrzej Konieczny, wiceminister środowiska, zaznaczył, że także drewno jest atrakcyjnym surowcem energetycznym. - Możliwość wykorzystania drewna energetycznego w Polsce zależy od aspektów społecznych, ekonomicznych i potencjału rynku. Drewno pozyskane z lasów pozostanie głównym źródłem biomasy na cele energetyczne – powiedział.
 

Energetyka wodna w Polsce


Wiceminister środowiska Mariusz Gajda podkreślił, że Ministerstwo Środowiska wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska chcą uruchomić program budowy małych zbiorników oraz stopni wodnych na rzekach. Potencjał  techniczny w zakresie energetyki wodnej w Polsce wykorzystany jest w niespełna 20 proc. Mamy więc do zagospodarowania pozostałe ponad 80 proc., jeśli chodzi o wykorzystanie wody do produkcji energii elektrycznej - tłumaczył.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl