Kategorie

Poznaj produkty


| Autor: redakcja1

Ogromny sukces doradczyni rolniczej z Wielkopolski!

Dorota Piękna-Paterczyk, doradczyni Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszego doradę rolniczego w Polsce!

Ogromny sukces doradczyni rolniczej z Wielkopolski!

– Jestem ogromnie zaskoczona tym wyróżnieniem. Uważam, że cały zespół doradców to fantastyczni ludzie, którzy z zaangażowaniem wykonują swoją pracę i wielu z nich zasługuje na takie uznanie. Jest mi jednak bardzo miło i dziękuję, że zostałam doceniona – mówi Dorota Piękna-Paterczyk.

Z kolei Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, mówi: – Serdecznie gratuluję Pani Dorocie tak dużego sukcesu. Bez wątpienia swoją pracą Pani Dorota zasłużyła na takie uznanie ze strony kapituły konkursu.


Dorota Piękna-Paterczyk jest głównym specjalistą ds. produkcji roślinnej, a na co dzień pracuje w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Marszewie (powiat pleszewski) i doradza rolnikom w zakresie produkcji roślinnej. Praca jest dla niej pasją, do której napędzają ją ludzie.

Największą satysfakcję w pracy daje mi kontakt z ludźmi. Uwielbiam spotkania i rozmowy z osobami, które chcą dzielić się swoją wiedzą. Jest to niezwykle inspirujące, ponieważ nie tylko ja im doradzam, ale też uczę się od nich – mówi Dorota Piękna-Paterczyk.


Laureatka przede wszystkim zajmuje się działalnością doradczą, ale również organizuje wyjazdy i szkolenia dla rolników, uczestniczy w realizacji targów i wystaw, a także aktywnie działa w wielu projektach Ośrodka. Jej otwarta postawa i chęć pomocy spowodowały, że przez lata zbudowała dobre relacje z wieloma lokalnymi rolnikami, producentami i ogrodnikami, którzy przy jej wsparciu osiągali sukcesy w konkursach rolniczych.

Dorota Piękna-Paterczyk z rolnictwem związana jest praktycznie od dziecka. Dorastała w gospodarstwie i na co dzień miała kontakt z rolnictwem, co przełożyło się także na to, że wybrała studia na Akademii Rolniczej w Poznaniu. I to na studiach po raz pierwszy zetknęła się z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, gdy przygotowywała pracę o znaczeniu ODR w środowisku wiejskim. Jak sama przyznaje, wtedy jeszcze nie myślała o tym, że po studiach będzie pracowała w ODR.

Rozstrzygnięcie trzeciej edycji konkursu „Doradca Roku” nastąpiło podczas Dnia Przedsiębiorcy Rolnego 2022 organizowanego przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Centrum Doradztwa Rolniczego. Pierwsze miejsce zdobył Jarosław Cichocki z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, a na trzecim miejscu uplasowała się Sławomira Rogalewska z Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

Przypomnijmy, że rok temu podobny sukces (również drugie miejsce) w drugiej edycji konkursu „Doradca Roku” zajął inny z doradców Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – Łukasz Kuleczka.


Tagi:
źródło: