| Autor: redakcja4

Pierwsza ogólnopolska wystawa drobiu hodowlanego im. Adama Medykiewicza na Agroarenie w Szepietowie

Wystawa zorganizowana została przez Krajową Radę Drobiarstwa - Izbę Gospodarczą, przy współpracy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Celem organizatorów oraz innych organizacji branżowych jest cykliczne organizowanie tego typu imprez na przemian z wystawami krajowymi.

Pierwsza ogólnopolska wystawa drobiu hodowlanego im. Adama Medykiewicza na Agroarenie w Szepietowie

Nazwa wystawy pochodzi od słynnego drobiarza i działacza Adama Medykiewicza zmarłego w bieżącym roku. Był on postacią znaną nie tylko na Podlasiu ale i w całej Polsce. Jego pomysłem było właśnie zorganizowanie wystawy poświęconej drobiu. W 2008, kiedy to pojawił się pomysł wystawy, nie było na nią jeszcze środków. W bieżącym roku udało się ja sfinansować z funduszu promocji mięsa drobiowego.

W trakcie trwania wystawy prezentowane są takie gatunki zwierząt drobiarskich jak kury nieśne i mięsne, indyki, kaczki oraz gęsi. Jest to dobre miejsce, aby hodowcy mogli wymienić się doświadczeniami, osiągnięciami, a także omówić problemy obecnie zaistniałe w branży drobiarskiej.

Następną wystawę z tego cyklu planuje się na rok 2014 w jednym z ośrodków doradztwa rolniczego, podczas trwania wystaw regionalnych. Pod uwagę, jako kandydaci do odbycia wystawy, są brane takie ośrodki jak: Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Sitnie, Minikowie czy Sielinku.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!