| Autor: mikolaj

Piotr Otawski Głównym Konserwatorem Przyrody

W minionym tygodniu, pierwszego dnia sierpnia br. Premier Donald Tusk powołał Piotra Otawskiego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska i jednocześnie Głównego Konserwatora Przyrody. Nowy wiceminister będzie odpowiadał m.in. za kwestie związane z ochroną przyrody, leśnictwem i łowiectwem.

Piotr Otawski Głównym Konserwatorem Przyrody
- Niezwykle cieszę się na tę współpracę. Dzięki swojemu doświadczeniu, przede wszystkim w sprawach dotyczących ocen oddziaływania na środowisko, Piotr Otawski będzie stanowił silne wsparcie dla naszego zespołu - powiedział Maciej Grabowski, minister środowiska.

Piotr Otawski to doktor prawa, adiunkt i wykładowca na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Był doradcą ministra środowiska prof. Macieja Nowickiego. Od lutego 2009 r. pełnił funkcję Zastępcy Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!