| Autor: redakcja3

Innowacyjno-Naukowe Centrum Badań Rolniczych w Puławach

Innowacyjno-Naukowe Centrum Badań Rolniczych powstaje w Puławach. W miniony piątek, 27 września br. w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, Państwowym Instytucie Badawczym odbyła się uroczystość inauguracji robót budowlanych. Uczestniczył w niej podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk.

Innowacyjno-Naukowe Centrum Badań Rolniczych w Puławach

- Inwestycja ta doskonale wpisuje się w jeden z głównych celów Wspólnej Polityki Rolnej po 2014 roku, czyli w rozwój innowacyjności w rolnictwie. Jestem przekonany, że miejsce to w znaczący sposób przyczyni się do znajdowania najlepszych rozwiązań służących przygotowaniu polskiego rolnictwa do współczesnych zadań, zwłaszcza wobec prognoz konieczności podwojenia do 2050 roku światowej produkcji żywności – powiedział wiceminister Nalewajk.

Koszty budowy Innowacyjno-Naukowego Centrum Badań Rolniczych planowane są na kwotę ok. 36,9 mln zł, z czego wkład Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 31 mln zł (85%), dofinansowanie z budżetu państwa ok. 1,85 mln zł (5%) a wkład własny Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - PIB 3,7 (10%).

Wykonawcą robót jest firma E-BUD z Bydgoszczy. Zgodnie z harmonogramem robót budowa potrwa ok. 11 miesięcy.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!