Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Ule na dachu Ministerstwa Środowiska

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Na dachu Ministerstwa Środowiska zainstalowano sześć uli. Rola, jaką pszczoły odgrywają w...

Na dachu Ministerstwa Środowiska zainstalowano sześć uli. Rola, jaką pszczoły odgrywają w ekosystemie, jest nieoceniona. Dlatego warto podejmować wszelkie inicjatywy, które przyczyniają się do ochrony tych owadów i stwarzają im nowe miejsca do bytowania.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Tereny zurbanizowane zajmują coraz większą powierzchnię nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach. Miasta, rozrastając się, zaczynają tym samym stanowić ważne miejsce bytowania różnych gatunków zwierząt i owadów, w tym pszczół.
 
Inicjatywa Ministerstwa Środowiska wpisuje się w trend miejskich ogrodów i innych drobnych, zielonych przestrzeni, które możemy udostępnić pszczołom. Każdy z nas może podjąć podobne działania, sadząc rośliny i zioła w domowych ogródkach czy na balkonach. To doskonały sposób, by pomóc pszczołom, a jednocześnie pokazać swoją troskę o środowisko naturalne.
 
Pszczelarstwo w mieście staje się coraz bardziej popularne. Ule montuje się m.in. na dachach urzędów, teatrów czy hoteli. Inicjatywy takie spotkamy na całym świecie, m.in. w Londynie, Sztokholmie czy w Nowym Jorku.
 

Rola pszczół w przyrodzie


Pszczoły mają bardzo duże znaczenie nie tylko dla rolnictwa, ale także dla zachowania równowagi w przyrodzie i ochrony bioróżnorodności. Odgrywają  również istotną rolę w obszarze leśnictwa, gdyż przyczyniają się do zwiększenia ilości zdrowych nasion potrzebnych przy odnowieniu lasu. Działalność człowieka powoduje jednak, że gatunek ten jest coraz bardziej zagrożony.  Wpływ na to mają przede wszystkim takie czynniki, jak: utrata naturalnych siedlisk, choroby, czy wykorzystywanie na masową skalę środków owadobójczych.
 
Na całym świecie może żyć około 20-30 tys. gatunków pszczół, natomiast w Polsce stwierdzono ich około 450. W miastach bytują one głównie w parkach, skwerach czy przydomowych ogródkach.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl