Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wdrażanie działań delegowanych PROW 2014-2020

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 18 października odbyło się spotkaniu przedstawicieli urzędów marszałkowskich i...

W dniu 18 października odbyło się spotkaniu przedstawicieli urzędów marszałkowskich i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które było poświęcone wdrażaniu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie działań pozostających w kompetencjach samorządów województw.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W pierwszej części spotkania omówiono aktualny stan wdrażania działań delegowanych PROW 2014-2020, a także zaprezentowano informacje dotyczące bieżącego stanu, toczących się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, prac nad aktami prawnymi i procedurami, regulującymi ich realizację.

Druga część spotkania miała charakter warsztatowy i obejmowała trzy sesje. W ich trakcie podzieleni na siedmioosobowe grupy uczestnicy, mieli za zadanie:

1) zidentyfikować główne bariery we wdrażaniu zadań delegowanych PROW 2014-2020, w szczególności w obszarach związanych z nadzorem/kontrolą, informacją/komunikacją, a także kwestiami prawnymi i finansowymi;

2) wskazać propozycje ograniczenia lub eliminacji przedmiotowych barier;

3) omówić zasady dobrej współpracy pomiędzy instytucją zarządzającą, agencją płatniczą, instytucjami wdrażającymi oraz beneficjentami wsparcia.

W spotkaniu udział wziął podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki, który podkreślił iż wszystkie sugestie zgłoszone w trakcie warsztatów, a także wypracowane podczas nich rozwiązania zostaną wykorzystane dla przyśpieszenia i  zwiększenia efektywności wdrażania działań delegowanych PROW 2014-2020 w najbliższej przyszłości. Wyraził również nadzieję, iż konstruktywny dialog przedstawicieli wszystkich instytucji zaangażowanych w ich realizację, który udało się osiągnąć w ramach przedmiotowego spotkania, będzie kontynuowany.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +2 pkt. razem głosów: 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl