| Autor: redakcja1

XII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Rozstrzygnięto XII edycję Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, którego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

XII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Konkurs prowadzony jest od 12 lat w kategorii gospodarstwa indywidualne i zakłady rolne. Jego organizatorami są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencja Nieruchomości Rolnych oraz Państwowa Inspekcja Pracy. Natomiast patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

W bieżącym roku do Konkursu przystąpiło 960 gospodarstw indywidualnych. Gospodarstwa oceniane były przez regionalne, a następnie wojewódzkie Komisje Konkursowe, które sprawdzały stopień występowania zagrożeń wypadkowych w gospodarstwach, ich estetykę oraz wykonane przez ich właścicieli udogodnienia zwiększające bezpieczeństwo pracy. Inspektorzy ds. prewencji KRUS i PIP oceniali m.in. stan budynków inwentarskich i gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń w osłony, podpory i inne zabezpieczenia, stan instalacji elektrycznych, warunki obsługi i bytowania zwierząt, jakość stosowanych środków ochrony osobistej.


Centralna Komisja Konkursowa, powołana przez Prezesa KRUS, wizytowała 16 gospodarstw indywidualnych - laureatów etapu wojewódzkiego i wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji.

Laureaci Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w kraju w 2014 roku Centralna Komisja Konkursowa uznała gospodarstwo państwa Doroty i Karola Kaniów z województwa warmińsko-mazurskiego.

Ponadto, przyznano dwa drugie miejsca ex aequo:

  • Państwu  Monice i Emilowi Wrotkom  z woj. mazowieckiego, 

  • Państwu Oldze i Henrykowi Rogaczewskim z woj. zachodnio-pomorskiego

W 2014 r. nie przyznano trzeciego miejsca.

Czytaj dalej na następnej stronie...Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!