Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
XII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Rozstrzygnięto XII edycję Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, którego...

Rozstrzygnięto XII edycję Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, którego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Konkurs prowadzony jest od 12 lat w kategorii gospodarstwa indywidualne i zakłady rolne. Jego organizatorami są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencja Nieruchomości Rolnych oraz Państwowa Inspekcja Pracy. Natomiast patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

W bieżącym roku do Konkursu przystąpiło 960 gospodarstw indywidualnych. Gospodarstwa oceniane były przez regionalne, a następnie wojewódzkie Komisje Konkursowe, które sprawdzały stopień występowania zagrożeń wypadkowych w gospodarstwach, ich estetykę oraz wykonane przez ich właścicieli udogodnienia zwiększające bezpieczeństwo pracy. Inspektorzy ds. prewencji KRUS i PIP oceniali m.in. stan budynków inwentarskich i gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń w osłony, podpory i inne zabezpieczenia, stan instalacji elektrycznych, warunki obsługi i bytowania zwierząt, jakość stosowanych środków ochrony osobistej.


Centralna Komisja Konkursowa, powołana przez Prezesa KRUS, wizytowała 16 gospodarstw indywidualnych - laureatów etapu wojewódzkiego i wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji.

Laureaci Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w kraju w 2014 roku Centralna Komisja Konkursowa uznała gospodarstwo państwa Doroty i Karola Kaniów z województwa warmińsko-mazurskiego.

Ponadto, przyznano dwa drugie miejsca ex aequo:

 • Państwu  Monice i Emilowi Wrotkom  z woj. mazowieckiego, 

 • Państwu Oldze i Henrykowi Rogaczewskim z woj. zachodnio-pomorskiego

W 2014 r. nie przyznano trzeciego miejsca.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0
2014-09-09 08:47:55, napisał: minister_kopek

Tu nie o estetykę chodzi ale też o to aby ludzie myśleli, można miec świetny sprzęt i wszystko bezpieczne, ale jak ktos lekkoduch jest to nawet widłami krzywdę sobie i innym może zrobić i na to nie ma lekarstwa.Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Pszczoły posilą się też na drzewach
 • Pszczoły posilą się też na drzewach

  Zanim w pełni rozkwitną łąki i drzewa owocowe, pszczoły oraz trzmiele zbierają pyłek z leśnych drzew i krzewów, które zapewniają pokarm owadom.
 • Trwają Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH 2017
 • Trwają Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH 2017

  Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH 2017 obchodzą w tym roku swój jubileusz. W dniach od 1 do 2 lipca 2017 r. odbywają się już po raz czterdziesty.
 • Zbliża się 40. edycja AGRO-TECH w Minikowie
 • Zbliża się 40. edycja AGRO-TECH w Minikowie

  Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH 2017 obchodzą w tym roku swój jubileusz. W dniach od 1 do 2 lipca 2017 r. odbędą się już po raz czterdziesty.
 • ROLTECHNIKA 2017
 • ROLTECHNIKA 2017

  W sobotę 19 sierpnia 2017 r. w Wilkowicach rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom. Branża rolnicza bierze udział w XII edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. Targi...
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki

  Rozpoczynamy odliczanie do najbardziej widowiskowego wydarzenia rolniczego w Polsce połączonego z cieszącym się ogromną popularnością Festiwalem Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im....
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl