Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Zmiany w Polskiej Izbie Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 26 kwietnia br. w Toruniu odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie członków Polskiej...

W dniu 26 kwietnia br. w Toruniu odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie członków Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Podczas spotkania doszło do ważnych zmian w organizacji, w tym tej najważniejszej – zmiany Zarządu Izby.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W posiedzeniu co roku biorą udział przedstawiciele firm zrzeszonych w Izbie. W tym roku frekwencja była wyjątkowo wysoka. W spotkaniu uczestniczyło 112 osób reprezentujących 68 firm. Ostatni rok dla Izby był szczególny, po raz pierwszy w historii w ciągu jednego roku przystąpiło do niej aż 21 przedsiębiorstw.  Obecnie Izba zrzesza 95 firm, z czego 12 to członkowie zwyczajni, 81 – nadzwyczajni oraz 2 firmy zrzeszone są jako członkowie standardowi.

Ważnymi punktami posiedzenia było głosowanie dotyczące zmiany statutu Izby. Po jego przegłosowaniu wygasł mandat obecnych członków zarządu: Aleksandry Galik, Józefa Dworakowskiego oraz Wiesława Kujawy, którzy stali na czele Izby od momentu jej utworzenia – spotkania założycielskiego w 1998 roku i rejestracji, która miała miejsce rok później.

Według nowo przyjętego statutu Zarząd Izby składa się obecnie z Prezesa wybieranego przez Zgromadzenie spośród członków oraz Wiceprezesa Zarządu – Dyrektora Zarządzającego. Reprezentanci firm, biorący udział w Walnym Zgromadzeniu zgłosili kandydaturę Józefa Dworakowskiego, który zdecydował się kandydować i w jawnych wyborach uzyskał mandat do sprawowania funkcji Prezesa na najbliższy rok. Obecnie Prezes Izby wybierany jest na roczną kadencję w możliwością urzędowania podczas maksymalnie 4 kadencji.

 
Według nowego statutu większe kompetencje i role uzyskała Rada Izby, która obecnie będzie bardziej zaangażowana w jej prace i opiniowanie kluczowych decyzji. Rada składa się z 12 członków zwyczajnych, 4 przedstawicieli członków nadzwyczajnych oraz jednego przedstawiciela członków standardowych. Na jej czele zasiada Przewodniczący Rady, którym wybrany został Artur Szymczak, oraz dwóch wiceprzewodniczących: Paweł Bawolski i Wojciech Bury.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Sprzedaż ciągników we wrześniu 2017
 • Sprzedaż ciągników we wrześniu 2017

  We wrześniu 2017 zarejestrowano 1039 sztuk nowych ciągników, to o 251 sztuk więcej niż przed miesiącem, ale mniej o 270 sztuk niż w sierpniu 2016 roku (wzrost o 20,4%).
 • XIX. Edycja AGRO SHOW w Bednarach
 • XIX. Edycja AGRO SHOW w Bednarach

  800 wystawców, w tym ponad 100 z zagranicy, 150 tys. m2 powierzchni wystawienniczej i 150 tys. odwiedzających. 22 września rusza w Bednarach Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW. Jej...
 • AGRO SHOW już wkrótce po raz dziewiętnasty!
 • AGRO SHOW już wkrótce po raz dziewiętnasty!

  800 wystawców, w tym ponad 100 z zagranicy, 150 tys. m2 powierzchni wystawienniczej i 150 tys. odwiedzających. Już 22 września rusza w Bednarach koło Poznania (gmina Pobiedziska) Międzynarodowa...
 • Zmiany w Polskiej Izbie Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych
 • Zmiany w Polskiej Izbie Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych

  W dniu 26 kwietnia br. w Toruniu odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie członków Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Podczas spotkania doszło do ważnych zmian w...
 • Mazurskie Agro Show Ostróda 2018
 • Mazurskie Agro Show Ostróda 2018

  Zakończyła się czwarta edycja Wystawy Maszyn Rolniczych MAZURSKIE AGRO SHOW OSTRÓDA. Impreza podobnie jak przed rokiem zgromadziła tłumy rolników z regionu północno-wschodniej Polski. Wystawa...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl