| Autor: redakcja1

Marcowe prognozy USDA nie dostarczają wyrażnych argumentów dla wzrostów na rynku zbóż i oleistych

W czwartek (09-03-2021) Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) zaktualizował swoje prognozy podaży i popytu na ten sezon. W krajowych (USA) bilansach zbóż i soi nie zaszły znaczące zmiany w stosunku do lutego, podczas gdy wielu analityków oczekiwało dalszego cięcia zapasów końcowych kukurydzy i soi. W skali globalnej podniesiona została o 9,7 mln ton (m/m) produkcja wszystkich zbóż, w tym pszenicy i kukurydzy, do 2,726 mld ton.

Marcowe prognozy USDA nie dostarczają wyrażnych argumentów dla wzrostów na rynku zbóż i oleistych
Jednocześnie w większym zakresie (11,4 mln ton) wzrosło oczekiwane spożycie, co spowodowało obniżenie prognozowanych zapasów ziarna na koniec sezonu (-1,4 mln ton, do 797,1 mln ton). Szczegółowe prognozy pokazują jednocześnie, że zapasy końcowe kukurydzy wzrosły m/m, a większe cięcie zapasów dotyczyło pszenicy, co obok słabszego dolara wsparło czwartkowe notowania tego zboża w Chicago.
 
Na rynku nasion oleistych bilans wygląda teraz nieco lepiej niż w lutym, ponieważ podniesione zostały o 0,8 mln ton, do 96,4 mln ton, oczekiwane zapasy na koniec sezonu.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!