| Autor: redakcja1

Ceny mięsa na krajowym rynku

W dniach 9-15 kwietnia bieżącego roku podrożały jedynie tuszki kurcząt patroszonych.

Ceny mięsa na krajowym rynku
W tym czasie za półtusze wieprzowe można było otrzymać 7,30 złotego za kilogram, a więc o 0,02 złotego na kilogramie mniej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z minionym miesiącem to spadek o 2 procent, ale to wzrost o 12 procent wobec zeszłego roku.

W analizowanym przedziale czasowym, kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano średnio za 13,53 złotego, czyli mniej więcej tyle samo co w tygodniu i miesiącu poprzedzającym. W stosunku do ubiegłego roku jest to 14 procentowa zwyżka.

Jednakże w omawianym okresie podrożały tuszki kurcząt patroszonych o 1,7 procenta wobec wcześniejszego tygodnia i kosztowały 5,94 złotego za kilogram. W zestawieniu miesięcznym jest to więcej o 4 procent, a w rocznym spadek wynosi 3 procent.

Także i tuszki indyków oscylowały w granicy 8,81 złotego za kilogram, a to o 0,4 procenta mniej w odniesieniu do wcześniejszego tygodnia. Daje to 2 procentowy wzrost w odniesieniu do wcześniejszego miesiąca, chociaż w rocznym zestawieniu to obniżka o 6 procent.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!