| Autor: redakcja1

Ceny mięsa na krajowym rynku

W dniach 7-13 maja bieżącego roku potaniały półtusze wieprzowe i kompensowane ćwierćtusze wołowe.

Ceny mięsa na krajowym rynku
W tym czasie za półtusze wieprzowe można było otrzymać 7,32 złotego za kilogram, a więc o 0,3 procenta mniej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z minionym miesiącem to wzrost o 0,1 procenta i to 12 procentowa podwyżka w odniesieniu do zeszłego roku.

W analizowanym przedziale czasowym, kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano średnio za 13,47 złotego, czyli o 0,3 procenta mniej niż w tygodniu poprzedzającym. To również 0,5 procentowa zniżka w stosunku do zeszłego miesiąca. Wobec ubiegłego roku jest to 12 procentowa zwyżka.

Jednakże w tym okresie podrożały tuszki kurcząt patroszonych o 0,3 procenta w stosunku do wcześniejszego tygodnia i kosztowały 5,93 złotego za kilogram. W zestawieniu miesięcznym jest to mniej o 0,2 procenta, a w rocznym wzrost wynosi 10 procent.

Także i tuszki indyków oscylowały w granicy 8,65 złotego za kilogram, a to o 0,4 procenta więcej w odniesieniu do wcześniejszego tygodnia. Daje to 2 procentowy spadek w stosunku do kwietnia, chociaż w rocznym zestawieniu to zwyżka o 4 procent.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!