| Autor: redakcja1

Ceny mięsa na krajowym rynku

W dniach 21-27 maja bieżącego roku potaniały kompensowane ćwierćtusze wołowe.

Ceny mięsa na krajowym rynku
W tym czasie za półtusze wieprzowe można było otrzymać 7,48 złotego za kilogram, a więc o 2,4 procenta więcej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z minionym miesiącem to 2 procentowa zwyżka. To także 18 procentowa podwyżka w odniesieniu do zeszłego roku.

W analizowanym przedziale czasowym, kompensowane ćwierćtusze wołowe zbywano średnio za 13,49 złotego, czyli o 0,6 procenta mniej niż w tygodniu poprzedzającym. To stawka o 1 procent niższa w porównaniu z zeszłym miesiącem. Wobec ubiegłego roku jest to 17 procentowa zwyżka.

Jednakże w tym okresie tuszki kurcząt patroszonych kosztowały 6,23 złotego za kilogram, czyli były 5 procent większe wobec tygodnia wcześniejszego. W zestawieniu miesięcznym jest to więcej o 11 procent, a w rocznym wzrost wynosi 27 procent.

Natomiast tuszki indyków oscylowały w granicy 8,92 złotego za kilogram, a to o 0,8 procenta więcej w odniesieniu do wcześniejszego tygodnia. Daje to 2 procentowy wzrost w stosunku do kwietnia, chociaż w rocznym zestawieniu to zwyżka o 7 procent.
 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!